«Ми будемо захищати аграріїв і повернемо селу перспективу і розвиток», – заявив народний депутат, кандидат в Президенти України Юрій Бойко під час підписання меморандуму про підтримку і взаємодію з об’єднанням сільгоспвиробників «Всеукраїнська аграрна рада».

Опозиційний політик підкреслив: аграрії забезпечують 40% валютної виручки і створюють 17% ВВП країни, проте не мають захисту і підтримки від нинішньої влади.

«Більшість українських сіл – на межі виживання. Щороку з карти України зникає до двох десятків населених пунктів. Причина цього – відсутність перспектив, роботи, мінімальної інфраструктури у вигляді лікарень і шкіл. Це неприпустимо, адже аграрна галузь є однією з пріоритетних, тому що формує продовольчу безпеку країни», – заявив Юрій Бойко.

Він зазначив, що має намір переглянути механізми державної підтримки аграрного сектора. Держава повинна підтримувати фермерські господарства, а не великі агрохолдинги, наближені до влади.

«Коли з 4 мільярдів гривень державної допомоги половина дістається двом великим агрохолдингам, а 100 тисяч фермерських господарств отримують інше – це злочинний протекціонізм і корупція», – підкреслив політик.

Однією з найгостріших проблем в аграрному секторі Юрій Бойко вважає рейдерство.

«Рейдери повинні притягуватися до кримінальної відповідальності. Це стосується не тільки організаторів рейдерських захоплень, а й тих, хто є «дахом» таких дій. Ми забезпечимо непорушність права власності землекористувачів, припинимо розгул рейдерів, демонополізіруємо ринки сільгосппродукції. Перед нами стоїть завдання створити нові робочі місця з достойною заробітною платою. Ми повернемо селу перспективу і розвиток», – заявив Юрій Бойко.

Голова «Всеукраїнської аграрної ради» Андрій Дикун відзначив важливість підписаного сьогодні документа.

«Сьогодні ми підписали документ, який розробляли аграріями всієї України. Понад півроку ми працювали над важливими питаннями – яким ми бачимо ринок землі, яким ми бачимо оподаткування, якою ми бачимо державну підтримку. Це дуже практичний готовий документ. На сьогоднішній день майже під всі його пункти нами розроблені проекти законів і постанов, які необхідно приймати, щоб це реалізувати. Ми вважаємо, що політики повинні нас чути і підтримувати. Я вдячний Юрію Бойку за можливість підписати даний меморандум», – зазначив Андрій Дикун.

Останні записи