У передвиборному ажіотажі кандидати у президенти України панове Зеленський і Порошенко влаштували конкурс «хто більший русофоб». Кандидати, які клятвено обіцяють своїм виборцям відновити мир і повернути Донбас в Україну, пафосно заявляють про те, що не вестимуть прямих переговорів із представниками Донецька та Луганська. Саме такою була політика Порошенка усі п’ять років його президентства. І саме таку політику має намір реалізовувати і пан Зеленський.

Як заявили у команді Зеленського, він «готовий до прямих переговорів з Росією за участю міжнародних партнерів, а з бойовиками “ЛНР” і “ДНР” переговорів не буде». Крім того, він «збирається вивести з переговорного процесу Віктора Медведчука».

Складно уявити, як будуть здійснювати зовнішню і внутрішню політику так звані професіонали зі збірної команди Зеленського, якщо вони не мають навіть найменшого уявлення, про що говорять. До відома штабних сценаристів Зеленського: Петро Порошенко ніколи не призначав Віктора Медведчука на роль «переговірника» з РФ. Я займався переговорами між Україною і Росією виключно на прохання президента України і робив це в інтересах країни, а не її президента. Тому вивести мене з «переговорного процесу» апріорі неможливо.

Якщо йдеться про мою участь у роботі гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи (де я займався питаннями звільнення наших громадян), то і в цьому випадку жодних офіційних призначень не було, а були лише прохання глави держави. Скажу більше, протягом року ‒ з травня 2018-го ‒ я не брав участі в засіданнях гуманітарної підгрупи, оскільки знав, що чинна влада не збирається виконувати раніше досягнуті домовленості та займатися звільненням наших громадян. Я це стверджую тому, що після організованого мною останнього масштабного обміну, коли у грудні 2017 року було звільнено з обох сторін понад 300 українських громадян, як перший етап обміну, українська влада відмовилася виконувати досягнуті домовленості про обмін за формулою «усіх встановлених на усіх встановлених» . На знак незгоди з таким рішенням я заявив про це президенту України і відмовився брати участь у засіданнях гуманітарної підгрупи. Для мене стало очевидним, що українці, які сьогодні утримуються в Донецьку і Луганську, київській владі не потрібні.

Судячи з того, що заявляють у Зеленського, їм вони теж не будуть потрібні. Як і мир на Донбасі. Адже відмова від прямих переговорів з Донецьком і Луганськом, де проживають громадяни України, означає відсутність результату ‒ миру, повернення цих людей і територій в Україну, а України на Донбас. Можна скільки завгодно говорити про Донбас із США і Великобританією, але далі порожніх обіцянок щодо підтримки і проявів «заклопотаності», «тривоги» діло не піде. Якщо хочемо миру, треба говорити з людьми, які сьогодні живуть на неконтрольованих територіях. І цього досягти більш ніж реально, оскільки План-концепцію врегулювання кризи на Південному Сході України, запропоновану ОПОЗИЦІЙНОЮ ПЛАТФОРМОЮ ‒ ЗА ЖИТТЯ, підтримали і в Донецьку, і в Луганську, і в Москві.

Протягом останнього часу переговори з керівництвом Російської Федерації я веду виключно як голова Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ. Я робив це і робитиму, бо переконаний, що неможливо відновити мир в Україні без прямих переговорів з керівництвом Донецька, Луганська і РФ. Я переконаний, що неможливо розвивати економіку України, доки не будуть відновлені торгово-економічні відносини з РФ і країнами СНД. І для того, щоб займатися цим, я не потребував і не потребую будь-яких дозволів-зволення або благословень як чинного, так і новообраного президента. Як і продовжуватиму займатися звільненням наших громадян, що перебувають у Донецьку, і Луганську, і Російської Федерації.

Я роблю це в інтересах України, в інтересах мільйонів українських громадян, що стали заручниками політики печерної русофобії, антиросійської істерії, тарифного геноциду і політики, спрямованої на зубожіння мільйонів людей, яку проводить нинішня влада.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи