Кривава трагедія в Одесі 2 травня 2014 року – бійня на Куликовому полі та пожежа у Будинку профспілок, де живцем згоріли десятки людей, – сколихнула не тільки Україну, вона змусила здригнутися весь світ, усе цивілізоване суспільство.

48 загиблих, понад 200 постраждалих. Здавалося б, проєвропейська демократична влада мала зробити все, щоб знайти і покарати винних. Однак протягом п’яти років представники режиму Порошенка – Яценюка – Гройсмана – Парубія, підтримуваного ура-патріотами і радикалами усіх мастей, не вважали за потрібне згадувати про цю страшну трагедію. Рідні загиблих так і не почули слів співчуття і підтримки від «народної» влади. І так і не побачили бажання провести об’єктивне розслідування, знайти і покарати винних.

«…Дефіцит бажання притягти до відповідальності тих, хто це робив», як заявила за рік після трагедії представник США при ООН Саманта Пауер, – ось основна причина, чому винних не знайдено і не покарано. Не лише в Україні, але й у всьому світі, навіть у США і ЄС, усвідомили: влада, що заграє з радикалами і ура-патріотичними виборцями, влада, що звела радикальну русофобію та антиросійську істерію в ранг державної політики, не зацікавлена в об’єктивному, незаангажованому розслідуванні одеської трагедії.

П’ять років так звана єврореформаторська команда, яка прийшла до влади завдяки обіцянкам миру і кричала про «Єдину країну – Единую страну», робила все для того, щоб розколоти Україну. Поділ українців на два сорти (у залежності від того, де вони живуть, якою мовою говорять, до якої церкви ходять) призвів до небаченого за всі роки протистояння у суспільстві.

Влада працювала на розкол країни системно і методично. Декомунізація, що заборонила символи Перемоги; дискримінаційні, антиконституційні закони «Про освіту» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної»; переслідування віруючих УПЦ; позбавлення права голосу 6,5 млн українців на президентських виборах – так режим Порошенка – Яценюка – Гройсмана – Парубія боровся з тими, хто не підтримував політику радикальної русофобії. І народ на президентських виборах дав справедливу оцінку єврореформаторській, ура-патріотичній владі, відправивши її на смітник історії.

Але навіть сьогодні, перебуваючи в агонії, влада продовжує працювати на розкол країни. Позамежна за своєю цинічністю заява міністра соціальної політики Андрія Реви, який назвав жителів неконтрольованих територій, громадян України «мразью», яку не шкода, є не чим іншим, як приниженням честі й гідності громадян, розпалюванням ворожнечі та ненависті. І така заява найточніше відображає ставлення збанкрутілої влади до своїх громадян – російськомовних, жителів Південного Сходу, всіх тих, хто хоче миру і стабільності.

Партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» відповідально заявляє: ми захистимо конституційні права українців і доб’ємося того, щоб представники «партії війни і злодійства» понесли відповідальність за всі злочини, вчинені проти України та Українського народу. І насамперед ми доб’ємося розслідування одеської трагедії 2 травня 2014 року та притягнення до відповідальності винних у тому, що сталося.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ

Останні записи