За перший місяць 2019 року заборгованість українців з оплати ЖКП за комуналку (включаючи електроенергію) зросла на 7 млрд грн і склала 62,6 млрд.

Зростання заборгованості за місяць склало, таким чином, більше 12,6%.

На кінець січня заборгованість населення по сплаті за поставки газу становила 29,1 млрд грн, за централізоване опалення і постачання гарячої води — 20,0 млрд грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій — 4,1 млрд грн, за централізоване постачання холодної води і водовідведення— 3,1 млрд грн, за вивезення побутових відходів — 0,6 млрд грн, за постачання електричної енергії — 5,7 млрд грн.

Населення наростило борг за електроенергію. Середні нарахування за житлово-комунальні послуги, з урахуванням електроенергії (з розрахунку 150 кВт / год), на одного власника особового рахунку в січні 2019 року склали 2693,2 грн.

Згідно з даними Держстату, в січні населенням сплачено за ЖКП 15,1 млрд грн (71,8% нарахованих за цей період сум). Але, судячи з усього, ця статистика мало хвилює уряд, який планує подальше підвищення тарифів на газ і електроенергію вже в поточному році.

Уряд України підписав меморандум з МВФ, який передбачає підвищення цін на газ для внутрішніх споживачів з нинішніх 8 550 грн за тисячу кубометрів до 9 850 грн з 1 травня 2019 року і до 12 300 грн за тисячу кубометрів з 1 січня 2020-го. Це автоматично підвищить ціни на опалення і гарячу воду – вони стануть ще вище, що неминуче призведе до подальшого накопичення боргів.

Якщо подібна вакханалія не припиниться, то сфера житлово-комунальних послуг буде паралізована неплатежами і просто перестане функціонувати.

Для того щоб захистити громадян України і не допустити колапсу системи житлово-комунального господарства, партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ подала законопроект «Про списання заборгованості населення за поставку природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії …».

Упевнений, що прийняття цього закону вкрай важливе для України та її громадян, які стали заручниками тарифного геноциду, проведеного владою, та  її популістської політики, яка призвела до зубожіння населення. Це набагато важливіше, ніж закріплення в Конституції курсу на НАТО чи законодавча дискримінація російськомовного населення.

Крім того, необхідно зруйнувати монопольне становище «Нафтогазу України», а також повернутися до практики прямих закупівель газу у російського «Газпрому», позбувшись від посередників, які просто заробляють надприбутки. Тим більше, що ці посередники від влади, розповідаючи казки про «російську газову голку» і про те, як вони з неї зіскочили, на ділі створюють умови для корупційних схем та свого цинічного заробітку на прямому обкраданні українців.

Голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Віктор Медведчук

Останні записи