У 2018 році Україна імпортувала 10 388,205 млн куб. м природного газу на суму 3 121,68 млн доларів (середня ціна ‒ 300,5 долара/тис. куб. м). При цьому, згідно з даними МЕРТ, на 1 грудня 2018 року середня ціна імпортного природного газу перевищила позначку в 339 доларів/тис. куб. м, що практично у 3 рази більше відповідних показників у сусідніх країнах, таких як Білорусь (129 доларів).

У 2018 році, як і в 2017-м, імпорт здійснювався виключно з Європи (з Росії імпорт зупинений з 25 листопада 2015 року).

Найбільше газу в 2018 році імпортовано від контрагентів з:

‒ Швейцарії ‒ 3 874,368 млн куб. м на 1 157,168 млн доларів;

‒ Німеччини ‒ 3 176,784 млн куб. м на 938,245 млн доларів;

‒ Польщі ‒ 726,344 млн куб. м вартістю 217,578 млн доларів.

Це офіційна версія. Однак ні для кого не є таємницею, що так званий європейський газ практично повністю російський, тільки поставляється він через посередників, з ціновими накрутками. І за цю «газову аферу» чинної влади платять громадяни України ‒ зі своїх мізерних доходів.

При цьому українцям продовжують розповідати казки про імпортований з Польщі, Словаччини та Угорщини газ. Мабуть, слідуючи відомому принципу Геббельса, що брехня, повторена тисячу разів, стає правдою.

У таких умовах Україні необхідно відмовитися від нав’язуваної ззовні газової стратегії, яка знищує енергонезалежність країни і доводить до зубожіння народ. Керуватися не геополітичною доцільністю, а прагматизмом, інтересами національної економіки ‒ ось принцип, який має взяти за основу по-справжньому народна влада. В інтересах України та її громадян повернутися до практики прямих закупівель газу в російського «Газпрому», позбувшись посередників, а значить забезпечити прямі, дешевші поставки газу з Російської Федерації, щоб відновити економічний потенціал і соціальну справедливість у країні.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ ‒ це єдина політична сила, що запропонувала те рішення, яке дозволить забезпечити населення і реальний сектор економіки країни більш дешевим газом з РФ на довгострокову перспективу. Внаслідок цього вітчизняний реальний сектор економіки зможе конкурувати на зовнішніх ринках, а громадяни України отримають кратно знижені тарифи на газ, опалення та гаряче водопостачання.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи