З 1 липня 2019 року заплановано введення ринку електроенергії.

За роки «перетворень», проведених урядами Яценюка ‒ Гройсмана, українці на власній шкурі відчули, що всі так звані єврореформи (передбачені або нав’язані Україні) неминуче призводять до зростання цін і тарифів.

Уже зараз можна сказати, що запуск ринку електроенергії неодмінно призведе до подорожчання її вартості для населення. Тому що такого роду реформи у вкрай монополізованій українській економіці завжди призводять до зростання цін. А ринок електроенергії один з найбільш монополізованих. В Україні 76% виробництва електроенергії припадає лише на двох виробників: на «Енергоатом» ‒ 55% і ДТЕК ‒ 21%.

Під виглядом розвитку конкуренції та лібералізації ринку електроенергії готується чергове масштабне пограбування населення України.

При цьому головний аргумент для проведення такої реформи ‒ вимога донорів і кредиторів України, міжнародних фінансових організацій, а також Агентства США з міжнародного розвитку, які наполягають на тому, щоб Україна «не відкладаючи, прискорила і поліпшила роботу». Відповідне зобов’язання уряд взяв ще два роки тому. Це ще один наочний приклад відсутності реального суверенітету у начебто незалежної України. Влада, що йде, дійсно незалежна від дотримання соціальних прав громадян. В усьому іншому вона повністю підконтрольна вимогам «колективного Заходу» і знаходиться під його повним зовнішнім управлінням.

Українська асоціація незалежних постачальників електроенергії просить відкласти запуск ринку електроенергії. Експерти переконані, що без підготовки заходів з реальної демонополізації ринку існують ризики суттєвого подорожчання електроенергії. За різними оцінками, подорожчання може скласти від 30% до 300%.

І це при тому, що протягом 2014‒2018 років (час правління нинішньої влади) тариф на електроенергію для населення України вже виріс на 221%, або в 3,2 рази. Паралельно було знижено норми споживання електроенергії. Ці тарифи виявилися непідйомними для мільйонів українців, внаслідок чого борг населення за постачання електричної енергії станом на 1 квітня 2019 року досяг рекордної цифри ‒ 6,0 млрд грн.

Але і це не межа. Зростання цін на електроенергію означає новий виток інфляційної спіралі, оскільки зростуть ціни на вироблені в Україні товари і послуги, у собівартості яких електроенергія є важливою складовою (це продукти харчування та інші комунальні послуги).

Чи розуміли це в уряді, коли приймали антинародні рішення, що підсилюють тарифний геноцид? Безумовно. Але, незважаючи на це, Кабмін Гройсмана дав старт новим підвищенням тарифів, а отже ‒ новому грабунку народу.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи