12 березня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва на підставі звернення народних депутатів В. Рабиновича, В. Німченка і Н. Шуфрича зобов’язав посадових осіб ДБР внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення ‒ підготовки вбивства голови Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ Віктора Медведчука.

Правовою підставою для депутатського звернення до правоохоронного органу стала інформація, озвучена 21 лютого представником так званого МДБ ДНР, про те, що замах на Віктора Медведчука має здійснити одна зі спеціально підготовлених груп з числа військовослужбовців 8-го окремого полку спеціального призначення (в/ч А-0553), що базується у Хмельницькому. В зазначеному повідомленні також йшлося про те, що «під керівництвом фахівців зі складу розвідувального управління Міністерства оборони США… проходять підготовку кілька груп так званих ліквідаторів».

По суті, ця інформація повністю підтверджує заяву, зроблену екс-президентом України В. Януковичем раніше, 6 лютого 2019 року, про підготовку замаху на Віктора Медведчука. Як відомо, за вказаним фактом народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ направили до ДБР звернення, однак посадові особи, на порушення ст. 214 КПК України, не внесли відповідні відомості в ЄРДР. Вони зробили це лише після рішення суду.

Бездіяльність ДБР, яке ігнорує звернення народних депутатів від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ щодо підготовки замаху на голову Політради партії Віктора Медведчука, змушує сумніватися в неупередженості та політичній незаангажованості цього органу. Такі дії можуть свідчити або про непрофесійність посадових осіб ДБР, або про латентну спробу приховати політичні репресії.

Бездіяльність ДБР ‒ органу, який, відповідно до закону, зобов’язаний забезпечувати «своєчасне запобігання, виявлення, припинення, швидке розкриття та об’єктивне розслідування злочинів», ‒ більш ніж показова. Це свідчення того, що правовим нігілізмом і синдромом ідеологічної доцільності вражені всі без винятку державні органи, відповідальні за здійснення правоохоронної діяльності у «правовій» Україні.

Посадові особи ДБР, незважаючи на реальність загроз, які були озвучені (особливо якщо врахувати, що інформація так званого МДБ ДНР, по суті, була підтверджена у заяві-псевдоспростуванні ГУР Міноборони), спускають на гальмах усі справи про підготовку замаху на Віктора Медведчука, таким чином виконуючи політичне замовлення «партії війни», зацікавленої в усуненні Віктора Медведчука як ідеолога об’єднання опозиційних сил, що представляють «партію миру» в українському суспільстві.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ відповідально заявляє: ми розуміємо, що саме наша партія є єдиною реальною опозиційною силою, яка протистоїть «партії війни і злодійства» і захищає мільйони українців, які стали заручниками політики «печерного націоналізму» і радикальної русофобії. Ми вимагаємо справедливого розслідування фактів підготовки замаху на Віктора Медведчука і зробимо все для того, щоб ця справа залишалася у фокусі уваги світових ЗМІ та міжнародної громадськості.

Партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи