Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ звернулися до президента України Петра Порошенка з вимогою зупинити своїм Указом дію постанови Кабміну про функціонування ринку природного газу, як такої, що призвела до тарифного геноциду українців.

«Постанова №867 була прийнята КМУ 19.Х.2018р. Документом передбачено підвищення цін на газ для внутрішніх споживачів ‒ громадян України ‒ у два етапи: з 1 травня 2019 року та 1 січня 2020 року. Відповідно, передбачено обов’язкові до оплати громадянами 9850 грн. за тис.куб.м газу з 1 травня 2019 року і до 12 300 грн за тис.куб.м з 1 січня 2020 року, що фактично констатує підвищення цін на опалення і гарячу воду для користувачів.

Внаслідок такої тарифної політики Кабінету Міністрів понад 30% громадян України, у тому числі близько 11 млн пенсіонерів, як суб’єкти ринку природного газу, не в змозі фінансово нести зобов’язання з оплати спожитого газу, що є очевидною загрозою економічній безпеці держави та порушує конституційні права людей на достатній життєвий рівень для себе та своєї сім’ї », – зазначається у зверненні.

Депутати-опозиціонери вимагають від президента виконати його конституційні повноваження як гаранта Конституції та зупинити дію постанови №867.

«Згідно зі статтею 102 Конституції України, Президент є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина. На виконання цих повноважень Президент, відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України, зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності їх Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності», – наголошується у зверненні.

dz-pu-taryfy
Останні записи