Скандал, пов’язаний із втручанням України в американські вибори, вийшов на новий рівень. Після великого інтерв’ю президента США Дональда Трампа для Fox News, в якому прозвучали чіткі та жорсткі звинувачення на адресу представників української влади, Лещенко-Ситникгейт опинився в епіцентрі уваги американських і світових ЗМІ. А ось українські медіа, особливо ті, що висвітлюють події з націонал-патріотичних позицій, все це прагнуть замовчувати.

Причини такого ігнорування з боку українських ЗМІ та політиків досить очевидні. Екс-нардеп Андрій Артеменко, який живе у США, заявив з цього приводу: «Деякі депутати “валили” за Клінтон, такі як Оксана Сироїд, Ганна Гопко. Прогнозую, що скоро почнуться допити, запрошення українських політиків. Тому багато хто з них поїде не на Мальдіви відпочивати, а давати свідчення до прокуратури США».

Зараз ця історія отримала низку нових і дуже сильних імпульсів. Заява Дональда Трампа про те, що генеральний прокурор Білл Барр розглядає «неймовірні» та «серйозні» викриття щодо «зливу» українськими діячами «руйнівної інформації» про Пола Манафорта з метою допомогти Гілларі Клінтон виграти на президентських виборах, змусила й американський істеблішмент, і світову громадськість подивитися на події 2016 року під іншим кутом зору.

Першим це, схоже, зробив заступник генерального прокурора США Вільяма Барра Род Розенштейн, який передав президенту Сполучених Штатів Дональду Трампу лист із проханням про відставку. А саме Розенштейн в 2017-му ініціював призначення Роберта Мюллера спеціальним прокурором для розслідування можливого втручання Росії у вибори президента США у 2016 році.

Судячи із заяв Трампа, втручання у виборчі процеси Сполучені Штати ставлять за вину не Лещенку і Ситнику особисто, а державі Україна.

Ще 11.12.2018 Окружний адміністративний суд м. Києва своїм рішенням визнав протиправними дії народного депутата від БПП С. Лещенка та директора НАБУ А. Ситника, встановивши причинно-наслідковий зв’язок між їхніми діями і тим, що Пол Манафорт покинув пост керівника штабу кандидата у президенти США Дональда Трампа. Суд розцінив дії цих представників української влади як втручання у виборчий процес Сполучених Штатів.

Таким чином, соросівський грантоїд Лещенко, який виконав роль дешевого зливного бачка, і Ситник, який дав хід скандальній інформації та підіграв демократам, зокрема Гілларі Клінтон, працювали проти України.

Мушу констатувати, що дії Лещенка – Ситника можуть мати далекосяжні та непередбачувані наслідки для України. Особливо якщо врахувати, що США розцінюють будь-яке втручання у виборчий процес як загрозу національній безпеці (досить згадати, як навіть без вагомих доказів і рішення суду були введені санкції проти Російської Федерації).

Сьогодні, говорячи про втручання у вибори США, вже зовсім по-іншому розставляють акценти. І стає очевидним, що дії Лещенка та Ситника, які виконували політичне замовлення заокеанських господарів, заподіяли непоправної шкоди національним інтересам України.

Про це я вже заявляв у січні 2019 року, підкреслюючи, що діяльність Артема Ситника і Сергія Лещенка, як і інших учасників організованого угруповання, що виконували політичне замовлення з втручання у виборчі процеси США, має отримати чітку і однозначну оцінку з боку української влади. Українська влада спробувала відмовчатися. І зараз оцінку втручанню наших нібито політиків (а на ділі простих виконавців брудних замовлень заокеанських господарів) дасть прокуратура США, якщо українські правоохоронні органи, громадські організації та незалежні ЗМІ не звернуть уваги на цю ситуацію, яка, не отримавши належної оцінки з української сторони, з початком президентської кампанії у США буде продовжувати працювати проти нашої країни.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ

Останні записи