Суворі будні України, що євроінтегрується: жебрацькі зарплати і пенсії ‒ астрономічні тарифи і ціни. Такі наслідки «цивілізаційного вибору», який зробили представники української влади у 2014 році. Мільйони громадян, що доведені до страшних злиднів, уже давно не здатні платити за європейськими тарифами. Як наслідок ‒ за п’ять років єврореформ у країні рекордно збільшились борги за комунальні послуги. Якщо на початок 2014 року заборгованість населення за послуги ЖКГ становила 12,1 млрд грн, то за підсумками січня 2018-го вона зросла більш ніж у 5 разів ‒ до 62,6 млрд грн (тільки за січень борги зросли на 12,6%). Левова частка боргу ‒ за газ (29,1 млрд грн), опалення і гаряче водопостачання (20,0 млрд грн).

І це не дивно, якщо врахувати, що практично всі «реформи» нинішньої влади звелися до бездумного підвищення цін. Лише за період 2014‒2019 років тарифи на житлово-комунальні послуги зросли в середньому на 734%. Тариф на природний газ для населення збільшився на 1080%, на опалення ‒ на 1225%, на електроенергію ‒ на 221,4%, на холодне водопостачання і водовідведення ‒ на 584%, на гаряче водопостачання ‒ на 560%.

Сьогодні українці платять за газ, що видобувається в Україні в достатній для потреб населення кількості, вкрай високу ціну. Продавати газ власного видобутку своїм же громадянам за європейськими цінами ‒ так з народом можуть вчиняти тільки єврореформатори, якими у ручному режимі керують з «вашингтонського обкому» і МВФ.

Хочу нагадати, що саме відповідно до наполегливих вимог фонду, прописаних у новій (уже третій за останні чотири роки) програмі «співпраці» з МВФ, ціна на газ для населення з 1 листопада 2018 року збільшилася на 23,5% ‒ до 8548,92 грн за тисячу кубометрів (з ПДВ). Встановлення ціни на газ для населення у розмірі 100% імпортного паритету ‒ це одна з головних «забаганок» МВФ, яку наша єврореформаторська влада виконала не замислюючись.

Але, як то кажуть, добрий початок ‒ половина діла. Протягом року на українців чекатимуть ще два підвищення: з 1 травня 2019-го ціна газу збільшиться приблизно до 9851,66 грн за тисячу кубометрів (з ПДВ), а з 1 січня 2020-го (за умови збереження показника базової ціни) ‒ до 12313,85 грн, що становитиме 100% імпортного паритету. Слідом за цінами на газ відповідно зростуть тарифи на опалення і гаряче водопостачання. Крім того, НКРЕКП уже затверджений план підвищення тарифів на електроенергію в другій половині 2019 року.

Порочне коло «партнерського співробітництва» Києва і кредиторів виглядає так: нові зобов’язання Києва ‒ нові тарифи для населення ‒ нові борги доведених до злиднів українців.

Напередодні майбутніх президентських і парламентських виборів вкрай важливо усвідомити просту істину. Кожен, хто готовий підтримати на виборах представників євроінтеграційної команди, має знати: голосуючи за цю владу, він голосує за чергове підвищення тарифів. А отже, голосує за подальше зубожіння ‒ своє, своєї родини, країни, народу.

Авторитетно заявляю: знизити ціну на газ можна було б уже сьогодні. Але для цього наша єврореформаторська влада має відмовитися від тіньових схем з поставками так званого імпортного газу (а по суті, російського, але такого, що доставляється в Україну через величезне логістичне плече, через треті руки європейських посередників). Якби Україна купувала газ безпосередньо у РФ, а не переплачувала європейським посередникам, ціна блакитного палива була б нижче мінімум на 100 доларів на кожній тисячі кубометрів.

Зробити це цілком реально, ось тільки єврореформатори у владі та їхні прихильники в опозиції в цьому не зацікавлені. У нинішніх умовах зупинити політику тарифного геноциду здатна лише одна політична сила в країні ‒ ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ. У нас є економічна програма, що дозволить повернути українцям гідні зарплати і пенсії (як це було у доєвромайданні часи), установити економічно обґрунтовані тарифи і надати гарантії соціального захисту. Ми зупинимо політику тарифного свавілля і забезпечимо гідне життя нашим громадянам.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи