Президент України Петро Порошенко в ефірі радіо «НВ» заявив, що звертається до СБУ із проханням розглянути доцільність та ефективність подальшого використання Віктора Медведчука у форматі гуманітарної підгрупи для звільнення утримуваних осіб. Ці заяви є істеричною реакцією вдади, що перебуває у стані передсмертної агонії.

Така реакція викликана оприлюдненням інформації про те, що, незважаючи на позицію чинної влади, яка не схотіла і не змогла нічого зробити для миру на Донбасі та звільнення українців, що перебувають під арештом, Віктор Медведчук зустрічається з президентами Російської Федерації Володимиром Путіним і Республіки Білорусь Олександром Лукашенком, від імені партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ веде успішні переговори, спрямовані на реалізацію плану-концепції щодо мирного врегулювання і припинення бойових дій на Донбасі, звільнення утримуваних осіб, повернення додому, до своїх родин, українських громадян, які стали заручниками політики київської влади.

Президент добре знає (і про це пан Медведчук заявив публічно), що протягом року ‒ з травня 2018-го ‒ Медведчук не брав участі в засіданнях гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи, оскільки знав: чинна влада не збирається виконувати раніше досягнуті домовленості та займатися звільненням наших громадян. Після організованого Медведчуком першого етапу останнього масштабного обміну, коли у грудні 2017 року було звільнено з обох сторін понад 300 українських громадян, українська влада відмовилася виконувати досягнуті попередні домовленості про обмін за формулою «всіх установлених на всіх установлених». На знак незгоди з таким рішенням Віктор Медведчук заявив про свою позицію президенту України і відмовився брати участь у засіданнях гуманітарної підгрупи, оскільки стало очевидним, що українці, які сьогодні утримуються у Донецьку і Луганську, київській владі не потрібні.

Президент знає про це краще за всіх, і звернення до СБУ щодо ефективності Віктора Медведчука ‒ це черговий прояв цинізму з його боку, тому що всі переговори зі звільнення утримуваних осіб у Донецьку, Луганську і в Росії протягом усього цього часу вів тільки Віктор Медведчук. З грудня 2014 року він організував звільнення і повернення з Донецька, Луганська і Російської Федерації 485 чоловік. Це і є найкращою характеристикою його ефективності. А ефективності дій президента, зокрема і в цьому питанні, український народ дасть оцінку 21 квітня. Президент України категорично проти здійснення обміну, який дозволив би повернути додому наших громадян. Хоча обмін «всіх установлених на всіх установлених», про який домовився і неодноразово публічно заявляв Медведчук, можна провести протягом трьох-п’яти днів.

Останнім часом переговори з керівництвом Російської Федерації і керівництвом Республіки Білорусь Віктор Медведчук веде як голова Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ, тому що неможливо відновити мир в Україні без прямих переговорів з керівництвом Донецька, Луганська і РФ. Неможливо розвивати економіку України, доки не будуть відновлені торгово-економічні відносини з РФ і країнами СНД. І для того, щоб займатися цим, наша політична сила і Віктор Медведчук не потребували і не потребують будь-яких дозволів-зволення або благословення як чинного, так і новообраного президента. Саме тому ми продовжимо займатися звільненням наших громадян і подальшою реалізацією запропонованого нашою партією плану з мирного врегулювання і припинення бойових дій на Донбасі.

Саме з цим були пов’язані переговори про звільнення українських моряків у Москві з президентом РФ Володимиром Путіним 4 квітня цього року. Ми зробимо все від нас залежне, щоб ці переговори завершилися успішно, як би цинічно не перешкоджала цьому влада.

Наголошуємо, що президент не лише нічого не зробив для звільнення цих людей, але і не поніс відповідальності за те становище, в якому опинилися ці військовослужбовці внаслідок його політики.

Партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи