Про це у своєму виступі на Всеукраїнському надзвичайному зї’зді ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ наголосив депутат Закарпатської облради Іван Чубірко.

На думку депутата, те, що коїться в країні, зокрема у сфері екологічного захисту та лісозаготівельній галузі, не може не турбувати.

«Ми спостерігаємо за масштабною акцією зі знищення Карпат. Попри застреження та заборони ліс-кругляк продовжують вивозити ешелонами. Цей процес призводить до неконтрольованих вирубок, які завдають все більшої шкоди навколишньому середовищу. Зникають цілі лісові масиви, гори просто лисіють на очах. Все це не може так довго тривати без нищівних наслідків переважно для місцевих жителів які страждають від погіршення екологічних умов, а руйнівні паводки, регулярні зсуви та селеві потоки нищать набуте важкою працею майно. Люди опиняються сам на сам із проблемою, яку чиновники вирішувати не збираються, адже жага до наживи пересилює громадянський обов’язок», – підкреслив Іван Чубірко.

Зі слів опозиціонера, запевнення влади у тому, що рекреація та туризм — пріоритетні галузі економіки, насправді — пусті балачки.

«Наша мета — зупинити це свавілля та зберегти Карпатські ліси, раціонально розподілити ресурс та створити сприятливі умови, аби залучити інвестиції та стримати еміграцію.

Ми дамо відсіч нинішній системі, яка існує, аби обдирати людей, та побудуємо країну, де природні багатства працюватимуть на українців та їх добробут», – переконаний Іван Чубірко.

Депутат також нагадав, що Закарпаття — багатонаціональний край, який межує з європейськими країнами і потребує створення оптимальних умов для нацменшин, які століттями компактно і мирно проживають у регіоні.

“Мова про найбільшу групу угорців — 150 тисяч, які і досі не можуть обрати єдиного представника в парламент. Наші західні партнери, зокрема, офіційний Будапешт, часто наголошують на створенні окремого виборчого угорського округу. То чому ж ми не можемо піти їм назустріч? Це стосується і їхнього культурного середовища», – сказав Іван Чубірко.

Коментуючи засилля в інформаційному просторі центральних ЗМІ викривальних матеріалів про так зване подвійне громадянство, депутат нагадав, що саме у Закарпатті сконцентрована найбільша кількість громадян, які володіють паспортом ще однієї країни.

«Та чи це проблема? Ні! Коли топ-чиновників затримують з подвійним та навіть потрійним громадянством, то це не має для них жодних репутаційних чи бодай інших наслідків. Натомість пересічних українців правоохоронна машина ладна переслідувати та карати. Не від солодкого життя закарпатці отримують паспорти європейських країн – він дає широкі можливості працевлаштуватися будь-де у світі та отримувати гідну зарплату, на яку краяни можуть прогодувати власні родини», – пояснив опозиціонер.

Наголошуючи на виконанні Україною Рамкової конвенції Ради Європи, спрямованої на захист національних меншин, депутат звернувся до засновника ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ Юрія Бойка з проханням на посаді Президента України сприяти внесенню до Конвенції національність «русин».

«Ми цього вимагали не одне десятиріччя, а закарпатські обласні обранці у березні 2007 року, прийняли рішення №241 визнати русинів як національність. Жодна країна не цурається мультикультурності та мультинаціональності. Словаччина, Польща, низка балканських країн, навіть США і Канада визнають русинів, але тільки не Україна! Це стосується і русинської мови, яку Україна повинна визнавати згідно Європейської хартії. Я переконаний, що ставши президентом, у чому ніхто з присутніх у цьому залі не сумнівається, Юрій Бойко спільно з нами вирішить всі ті проблеми, які прозвучали у цьому залі», – зауважив Іван Чубірко.

Останні записи