2 травня в Одесі відбулися пам’ятні заходи з нагоди 5-ї річниці трагедії у Будинку профспілок, яка сталася 2 травня 2014 року. Тільки за офіційними даними тоді загинуло 48 осіб.

Команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ на чолі з Юрієм Бойком і народним депутатом Миколою Скориком на Куликовому полі вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти, взяли участь у панахиді, яку в Свято-Іллінському чоловічому монастирі відслужив митрополит Агафангел.

Юрій Бойко запевнив родичів жертв трагедії у тому, що докладе всіх зусиль для проведення об’єктивного розслідування трагедії і покарання винних.

«Справедливе покарання для всіх винних у трагедії 2 травня стане запорукою того, що подібне більше ніколи не повториться. Я доб’юся, щоб усі, хто причетний до масового вбивства людей, постали перед судом і були покарані. І поки ми не покараємо винних і не увічнимо пам’ять загиблих, я не відступлюся», – підкреслив Юрій Бойко.

Юристи команди опозиціонерів допомогли родичам загиблих підготувати позови до Європейського суду з прав людини, який прийняв документи до розгляду. Команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ контролює проходження справи в ЄСПЛ і продовжує надавати юридичну підтримку.

Злочин, який не має терміну давності, нобхідно розслідувати, а винні у загибелі людей – відповісти за всією суворістю закону, впевнений Микола Скорик. Для нього 2 травня – ще й особиста трагадія: у цей день загинув друг і товариш Миколи Скорика, депутат Одеської облради В’ячеслав Маркін.

«Держава у цьому питанні має навести порядок: або нормальне цивілізоване розслідування – або відсутність держави. Справедливість повинна перемогти. І я хочу вірити, що це станеться дуже скоро», – сказав Микола Скорик.

Опозиціонери вже кілька років поспіль наполягають на необхідності увічнити пам’ять загиблих, встановивши меморіали жертвам трагедії з обох боків конфлікту на Грецькій площі і Куликовому полі. Команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ готова взяти на себе всі фінансові витрати, необхідні для встановлення пам’ятників.

Останні записи