Напередодні Міжнародного дня захисту дітей партійці Дніпропетровщини провели дитячі свята та відвідали маленьку дівчинку Леру, історія якої, завдяки соціальним мережам, вразила всю країну. Діти її класу святкували випускний, а Леру позбавили свята, оскільки ніхто з її рідних не зміг здати гроші на солодощі. Лера виховується у притулку, поки її мама і бабуся борються за опікунство в суді.

«Політична сила, яку я представляю у Дніпропетровській області, не могла залишитися байдужою. І справа не в тому, що ми подарували Лері подарунки. Після нашого приїзду директор школи і педколектив визнали свою провину. Важливо, щоб у подальшому жодна дитина не опинилася у подібній ситуації», – підкреслила керівник опозиціонерів Дніпропетровщини Марія Пустова.

Вона зазначила, що, на жаль, на сьогодні так і не припинилися побори в школах і садках, не вирішено питання соціальної підтримки одиноких матерів, багатодітних сімей тощо.

«Сьогодні батьки як платили, так і платять гроші у так звані фонди школи або класу. І всі знають, що незважаючи на їх так звану добровільність – це ключ до ставлення з боку вчителів. А у скільки обходяться дитячі випускні? Не кожна сім’я, враховуючи, як сьогодні живе більшість людей, може заплатити ці гроші», – зазначила вона.

«Можна скільки завгодно говорити про гендерну рівність. Але у нашому суспільстві це — всього лише слова. Якщо жінка чекає дитину — її не беруть на роботу. Спробуй народити, не заплативши і не домовившись у пологовому будинку. А вартість ліків, щеплення! Цей список можна продовжувати безкінечно. Ганьбою для України стала епідемія кору. І це не так батьківська вина, як наслідок державної політики щодо наших дітей, вірніше відсутність цієї політики», – підкреслила Марія Пустова.

Сюди можна додати сотні прикладів. Головне, чи є вихід з цієї ситуації?

«Коли державі наплювати на дітей – у такої держави немає майбутнього. Бо які б гарні слова не говорили можновладці про високі соціальні стандарти, їхні дії свідчать про зворотнє. Чи тільки важка економічна ситуація призвела до цього? Ні, до цього призвела злочинна політика нинішньої влади. Воєнний конфлікт на Сході України – теж на її совісті. Страшно, що сьогодні в Україні з’явилися діти війни. Хіба можемо ми бути байдужими до цього? Ні! Ось чому так потрібне перезавантаження влади — новий парламент, який дійсно стане захисником інтересів народу, а значить, перш за все матерів і дітей», – зазначила Марія Пустова.

Але не тільки парламент, а й уряд повинен змінити соціальну політику, впевнена опозиціонер.

«Подивіться на сміховинні виплати сім’ям при народженні дитини, одиноким матерям, сім’ям, які виховують дітей, що мають особливі потреби. Ми красиво розповідали про інклюзивність, відкривали «показові» класи – але це мало що змінило у долях дітей, які не можуть самостійно дістатися до школи», – зазначила Марія Пустова.

Опозиційний політик підкреслила, що без поваги до матерів і турботи про тих, хто дає життя, ми не побудуємо громадянського суспільства.

«І найголовніше: діти не повинні страждати від безправ’я і байдужості дорослих.

Наш обов’язок — оточити їх теплом і турботою. Дитячі мрії повинні збуватися!

Заради цього, в першу чергу, працює наша політична сила. Заради миру і щастя наших дітей. Заради майбутнього України!» – резюмувала керівник обласної організації Марія Пустова.

Останні записи