29 травня напередодні Міжнародного дня захисту дітей, у парламенті відбулося екстрене засідання Ради матерів України. Жінки-лідери, багатодітні мами, самотні матері зажадали прийняти пакет комплексних рішень по захисту дітей і сімей з дітьми.

«Сьогодні народити, виростити і виховати, та ще й не одну дитину, справжній героїзм! Жінки роблять це не завдяки державній підтримці, а всупереч. За останні п’ять років знижені виплати при народженні дитини: на першу в 2,5 рази, на другого в 5 разів, а на третю в 10 разів! Одиноких матерів, дітей до 3-х років, дітей, які постраждали від збройного конфлікту, цинічно позбавили будь-якої державної підтримки. І це демонструє реальне ставлення влади до дітей», — зазначила голова Ради матерів України Олена Ніколаєнко.

Матері України закликали парламент розглянути і прийняти пакет «дитячих» законопроектів, зокрема, законопроект №6510 і №6063-д, а також передали Президенту України дорожню карту щодо виходу країни з демографічної кризи, захисту дитинства і материнства.

Також матері прийняли рішення про створення штабу матерів України та штабів в регіонах для координації подальших дій щодо захисту прав сімей з дітьми.

«Ми разом з багатодітними мамами і Національною платформою «Жінки за Мир» підготували пакет «дитячих» законопроектів. Їх розгляд буде тестом для парламенту про готовність виправляти свої помилки! Сьогодні потрібні чіткі і прагматичні, стратегічні кроки, які виправлять ситуацію, захистять мам і дітей і дозволять нашій країні стати лідером по народжуваності не тільки в Європі, але і у всьому світі. Це наше майбутнє і наше головне завдання!»,- резюмувала народний депутат від опозиційної ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ, ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир» Наталія Королевська.

Останні записи