7 червня голова Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ Віктор Медведчук і засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко у Санкт-Петербурзі провели переговори з головою правління «Газпрому» Олексієм Міллером щодо прямого постачання в Україну російського газу.

Зокрема, Віктор Медведчук зазначив, що в інтересах громадян України домовитися з Російською Федерацією про прямі поставки, адже це дозволить знизити вартість газу для населення України. Він нагадав, що про це йшлося на попередній зустрічі делегації партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ з керівництвом РФ і «Газпрому» 22 березня. «Ваше повідомлення (О. Міллера. ‒ Ред.), повідомлення Дмитра Анатолійовича Медведєва, а через кілька днів підтвердження цієї позиції президентом РФ Володимиром Володимировичем Путіним, що дійсно при прямих поставках російського газу може бути знижено ціну на 25%, ‒ це був свого роду промінь світла у темному царстві», ‒ сказав Медведчук.

Він нагадав, що в Україні реакція на цю зустріч була бурхливою. «З боку влади це була бурхлива негативна реакція. Тому що вже наступного дня пан президент, тоді ще Порошенко, просто в конвульсіях політичних передсмертних, в агонії почав викладати суть нашої зустрічі та розповідати не про ті знижки, які може надати “Газпром”. Він почав розповідати, куди поїхали, хто поїхав, які переговори вестимуть. Кабмін взагалі влаштував шоу, де виступали і вискакували зі штанів ‒ пан генеральний прокурор, що порушує кримінальні справи щодо нашого з Юрієм Анатолійовичем Бойком прямого перельоту в Москву. Заборонили будь-які польоти в Росію, хоча раніше давали дозвіл на польоти. Порушили справу проти авіаційних служб», ‒ розповів Медведчук.

При цьому він підкреслив, що партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ, яка відстоює і захищає інтереси громадян України, заявляє про необхідність знизити вартість газу і домовитися з Російською Федерацією про прямі поставки блакитного палива в Україну. «Вирішити проблему транзиту, а це дійсно проблема, тому що з 1 січня 2020 року ‒ це час «Ч», коли припиняться не тільки поставки газу відповідно до транзиту в Європу, бо транзитний договір не продовжено і ніхто навіть не веде переговори з українською владою. А це дійсно дуже серйозне питання для економіки нашої країни. Ну, і припиняться поставки газу по транзиту, отже, припиняться поставки газу, який нібито сьогодні Україна (а це не відповідає дійсності, про що я неодноразово говорив) купує за реверсом з Європи у газових європейських операторів. Це російський газ, який заходить на східному кордоні в Україну, газ, який купується і використовується в Україні. Але за документами його оформлюють як реверс. Ну, з цим обманом жити далі не можна», ‒ заявив Медведчук.

У свою чергу Юрій Бойко зазначив, що після приходу до влади партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ знає, як забезпечити зниження вартості газу для українців. «А найголовніше ‒ забезпечимо гарантії транзиту, що дозволить завантажити газотранспортну систему, та й, власне кажучи, забезпечити все існування нашої газової галузі», ‒ заявив він.

Глава правління «Газпрому» Олексій Міллер зазначив, що радий чути про позитивну реакцію українського суспільства на перспективи прямих переговорів з газових питань. «Ми відзначаємо той ентузіазм і ту наполегливість, яку виявляє партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ в організації прямих переговорів з російською стороною щодо продовження контракту на транзит територією України та укладення контракту на поставку російського газу в Україну. Цей контракт буде прямий ‒ між “Газпромом” і українською компанією-оператором», ‒ повідомив він.

«Поки не було жодних сигналів від нового українського президента з газових питань, і з огляду на це готові з партією ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ продовжити прямі контакти, прямі переговори і щодо контракту на транзит, і щодо контракту на поставку газу», ‒ додав Міллер.

Останні записи