Підписання договору про прямі поставки блакитного палива з Росії в Україну дозволить Києву закуповувати газ зі знижкою 25% від ринкової ціни. Більш того, такий контракт українська влада могла укласти ще в березні поточного року, після того як голова Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ Віктор Медведчук і засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко провели перший раунд переговорів на цю тему з главою російського уряду Дмитром Медведєвим і головою правління ПАТ «Газпром» Олексієм Міллером. Однак офіційний Київ так нічого і не зробив, щоб домогтися зниження ціни на газ, а отже, і тарифів для населення. Про це заявив Віктор Медведчук під час брифінгу, присвяченого підсумкам другого раунду газових переговорів, які провела делегація ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ.

«Влада України, якби вона пішла на це, могла ще в березні укласти договір про прямі поставки російського газу і знизити ціну на 25% від закупівельної, ‒ зазначив він. ‒ Це, звісно, призвело б до зниження тарифів на житлово-комунальні послуги. Але колишня влада не відреагувала. А нова влада до цього не дійшла».

Віктор Медведчук переконаний: є два шляхи зниження вартості газу для населення. І перший з них ‒ переговори з «Газпромом», з урядом РФ. «А наступний шлях ‒ це те, що необхідно сьогодні виходити з внутрішнього видобутку в Україні газу, який повинен змішуватися з газом, що купується за імпортом. І при цій ситуації ми твердо переконані, що вартість газу для населення не може перевищувати 3800‒4000 грн за тисячу кубометрів. Це реальна ціна, при якій заробляє НАК “Нафтогаз”, при якій виконуються всі формальності, такі як транспортування газу, закладається зокрема і нормальна рентабельність “Укргазвидобування”. З урахуванням усіх цих факторів ця ціна не може перевищує 4000 грн. Ось наше завдання, принципове завдання», ‒ підкреслив Медведчук.

Як сказав політик, сьогоднішній їх з Юрієм Бойком візит до Санкт-Петербурга ‒ це і чергова спроба досягти домовленостей в інтересах пересічних українців, і можливість нагадати вже новообраному президентові про необхідність і про реальні інструменти зниження ціни на газ в Україні. «Наш приїзд ‒ це вимога до пана Зеленського і його команди не просто звернути увагу, а зробити все для того, щоб договори про прямі поставки російського газу, який набагато дешевше з урахуванням знижки… було укладено», ‒ заявив Віктор Медведчук.

Також, за його словами, 7 червня під час зустрічі з Олексієм Міллером продовжили обговорення питання про збереження транзиту російського газу територією України і про створення газотранспортного консорціуму.

Як зазначив Юрій Бойко, зниження вартості блакитного палива не лише позитивно позначиться на добробуті українців, а й матиме позитивний вплив на всі галузі української економіки.

«Відносно дешевий газ ‒ це конкурентоспроможна продукція. Це вартість хліба, цукру, це все товари, якими користуються люди кожного дня. Гарантії транзиту газу нашою територією ‒ це платежі в бюджет і робочі місця, ‒ сказав він. ‒ Дуже добре, що під час сьогоднішньої дискусії ми пішли далі. Ми розуміємо, яким чином це вирішити, які потрібно пройти етапи, які потрібні рішення від обох сторін. І я переконаний, що після парламентських виборів (а у нас залишилося мало часу) ми… забезпечимо стабільне зростаюче постачання газу в нашу країну і стабільний транзит».

Останні записи