Голова Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ Віктор Медведчук відповів журналісту сайту Politeka на запитання, як він ставиться до заяви Петра Порошенка щодо автономії, зробленої главою держави під час візиту на Закарпаття. Нагадаємо, президент сказав: «Ми розвиваємо децентралізацію… з безумовною неможливістю нав’язування нам якихось автономій, тому що Україна є унітарною державою».

«Категорично не згоден з думкою президента, ‒ так відреагував на цю заяву Медведчук. ‒ Унітарна держава може мати у своєму складі окремий регіон зі статусом автономії. Більш того, наша Конституція, яка є Конституцією унітарної держави, має такий розділ, що стосується Автономної Республіки Крим».

«Тому введення автономії для Донбасу в складі України, якщо це слугуватиме справі припинення бойових дій, встановлення миру, повернення Донбасу в Україну, а України на Донбас, ‒ така автономія заради миру може бути створена. Довожу до відома пана Порошенка, що згідно з даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 28 лютого до 11 березня 2019 року, відповідаючи на запитання: “Якби для припинення бойових дій і мирного врегулювання конфлікту на Донбасі потрібно було надати автономію у складі України непідконтрольним територіям Донецької і Луганської областей (ДНР і ЛНР), чи підтримали б Ви таку пропозицію?” ‒ 51% українців сказали, що підтримали б ідею надання Донбасу автономії у складі України (28% упевнені, що підтримали б і ще 23% скоріше підтримали б). І тільки 24% не підтримують ідею автономії (впевнені, що не підтримали б таку пропозицію 15,2% і скоріше не підтримали б 8,8%)», ‒ зазначив опозиційний політик.

«Вважаю позицію президента України Петра Порошенка, який заперечує можливість створення автономії Донбасу в складі України з метою встановлення миру на Південному Сході країни, стратегічно помилковою і такою, що суперечить найбільшим очікуванням наших громадян як від чинного, так і від майбутнього президента», ‒ підкреслив Віктор Медведчук.

Останні записи