У новий, 2019 рік, Україна входить з астрономічним зростанням тарифів та цін на продукти, двозначною інфляцією, пенсією, яку «збільшили» на 8 гривень, воєнним станом і ще більшим розколом в суспільстві. За словами народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Михайла Папієва, в таких умовах зустрічати Новий рік більшість українських сімей змушені більш ніж скромно.

Він підкреслив, що за цей рік ситуація в країні стала тільки гірше. «Кожен наступний рік правління нинішньої влади все більше погіршував життя українців, але в 2018 році влада остаточно скотилася до репресивного режиму, якому плювати на права громадян. Своїми псевдореформами і бездарною економічною політикою вони загнали більшу частину населення в злидні. Мільйони українських громадян виїхали з країни в пошуках нормального життя і роботи», – сказав Михайло Папієв.

За його словами, людям все складніше забезпечити собі хоча б мінімальні стандарти життя. «Що вже казати про дотримання новорічних традицій, якщо українці змушені скоротити навіть споживання хліба. Соціальний продукт, без якого важко уявити собі не тільки святковий, але і щоденний обід, став лідером зростання цін. Так, згідно з даними Укрстату, ціни на хлібопродукти зросли за рік на 19,6%. При цьому хліб білий пшеничний, виготовлений з борошна найвищого ґатунку, подорожчав на 22% і коштує 22 гривні», – зазначив парламентарій.

«За оцінками наших експертів, за рік вартість «новорічного столу» збільшилася на 18%. Так що навіть за економного підходу на організацію зустрічі Нового року доведеться витратити половину зарплати – близько 3000 гривень», – підкреслив опозиційний політик.

Він зазначив, що подорожчання торкнулося всіх традиційних новорічних страв. «Незамінна страва новорічного столу – салат «Олів’є» – за рік подорожчав зі 119 грн до 149 грн (за порцію на 5-6 чоловік). Тільки за 11 місяців цього року морква подорожчала на 65%, солоні огірки подорожчали на третину, на чверть зросла ціна зеленого горошку, ціна картоплі збільшилася до 10 грн/кг. Не залишилося без наслідків і подорожчання вареної ковбаси на 12% до 92,20 грн/кг, додамо сюди ще яйця і майонез, які теж не подешевшали. Ще одна страва, без якої важко уявити Новий рік – «оселедець під шубою» – збільшився в ціні на 20%, приготування «холодного» обійдеться на 15% дорожче – на 11% збільшилася в ціні яловичина, на 8% – курятина. Шампанське теж подорожчало – пляшка «ігристого» обійдеться в 90 грн.», – розповів Михайло Папієв.

Народний депутат наголосив, що без зміни влади і кардинального перегляду економічної політики підвищити рівень життя українців не вийде. «Те, що святкування Нового року є обтяжливим для українців – це не просто індикатор провалів в економічній політиці, це справжня ганьба для влади. Про яке свято можна говорити, якщо люди не можуть забезпечити свої базові потреби? Так далі тривати не може. Нинішня влада повинна піти, а її місце повинні зайняти професіонали, які зможуть добитися миру і забезпечити впевнений економічний розвиток. Без цього про зростання добробуту українців не може бути й мови. У ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ є чітке бачення, як цього домогтися. І після перемоги на виборах ми реалізуємо всі поставлені цілі. Впевнений, 2020 рік громадяни України будуть зустрічати з набагато більш оптимістичним настроєм. І з більш багатим столом», – підкреслив опозиційний політик.

Останні записи