Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Михайло Папієв, коментуючи тотальне подорожчання товарів та послуг в Україні.

«У жовтні 2018 року (до грудня 2017 г.) зафіксовано підвищення цін на 10 з 13 складових в групі товарів «продукти харчування та безалкогольні напої». Найбільшими темпами з початку року подорожчав хліб (на 15,8%), макаронні вироби (10,9%), риба та рибопродукти (9,5%), м’ясо та м’ясопродукти (9,1%). Продовжився ріст цін на алкогольні та тютюнові вироби (на 15,5%). Значно – на 14,2% з початку року – подорожчали пасажирські транспортні послуги, в т.ч. автодорожні перевезення на 22,8%, залізничні – на 15,8%. Основні причини зростання цін на перевезення – підвищення зарплат та зростання цін на ПММ», – зазначив народний депутат.

Особливо вдарило по кишенях людей збільшення тарифів за житлово-комунальні послуги.
«Утримання будинків та прибудинкових територій зросло в платіжках на 21,7% (до грудня 2017 г.), плата за водопостачання (на 16,8%), каналізацію (на 17,3%), утримання та ремонт житла (на 9, 7%). Це при тому, що прибирання у дворах житлових будинків та чистота під’їздів давно стали притчею во язицех і люди елементарно відмовляються платити за те, чого немає», – сказав Михайло Папієв.

Політик також зазначив, що під впливом підвищення ЖК-тарифів, ослаблення гривні та тиску з боку зростання зарплат – інфляція продовжить набирати обертів, досягнувши за підсумками року не менше 10,5%.

«Висока двозначна інфляція залишається однією з основних причин зростання бідності в країні. Зростання цін б’є по доходах і заощадженнях найменш захищених категорій громадян. За останні 4 роки ціни сумарно виросли майже на 145%, в той час як прожитковий мінімум – на 51%, мінімальна пенсія – на 53%, середня пенсія – на 68%. Тому не дивно, що за оцінками самої влади рівень абсолютної бідності в Україні за 2014-2017 рр. виріс удвічі. А якщо додати до цього 30-ти денний військовий стан в 10 регіонах країни, який набрав чинності 28 листопада, то взагалі про жоден економічний розвиток мови взагалі бути не може», – підкреслив народний депутат.

«Тільки змінивши цю владу, тільки встановивши в Україні мир, можна буде запустити економіку і подолати бідність. А для цього необхідні люди, які розуміють, як це зробити. І така команда є – це ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», – упевнений Михайло Папієв.

Останні записи