Про це 17 травня з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Михайло Папієв, коментуючи заяву голови ВР Андрія Парубія про вихід «Народного фронту» з коаліції.

На думку народного депутата, нинішній парламент, крім боротися з церквою, мовою і встановлювати найвищі у світі тарифи при найнижчих заробітних платах і пенсіях, більше нічого для українців не зробив.

«Але є також серйозні речі, які фактично унеможливлюють сьогодні роботу Верховної Ради України відповідно до закону. Як Основний Закон країни – це її Конституція, так основний закон Верховної Ради України – це Регламент Верховної Ради України. Навіть не звертаючись до Конституційного суду, народні депутати можуть підтвердити, що регламент, яким сьогодні керується Верховна Рада України, не відповідає Конституції України. Чому? Тому що, коли повертали Конституцію з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську республіку, в силу обставин чи незнання забули повернути регламент, який було затверджено у 2008 році та який абсолютно відповідає чинній Конституції України», — повідомив Михайло Папієв.

Народний депутат нагадав, що у регламенті редакції 2008 року прописано і порядок формування коаліції, і порядок змін в коаліції, і порядок розпуску коаліції, порядок діяльності опозиції.

«Що відбулося сьогодні? Яке дійство відбулося у Верховній Раді України? Голова Верховної Ради України, не маючи для цього жодної норми закону, жодної підстави, щось проголошував. Фактично те, що знав весь український народ — у Верховній Раді більше двох років відсутня коаліція — сьогодні юридично формалізували. Отже, у новообраного президента України є всі підстави 20 травня розпустити цю Верховну Раду України. Цього очікують всі громадяни України. Відповідно до статті 77, протягом 60 днів буде призначено дострокові вибори. І я вітаю з цим український народ, я впевнений в тому, що Президент це зробить», — підкреслив Михайло Папієв.

Останні записи