Скандальний церковний законопроект №4128-д, прийнятий з численними порушеннями процедури і Регламенту Верховної Ради, не може бути підписаний. Про це під час виступу з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат Михайло Папієв, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ.
Опозиційний політик повідомив, що через Регламентний комітет пройшов зовсім інший закон під іншою назвою.
«Тобто, рішення профільного комітету стосувалося не того закону, який був винесений головою Верховної Ради на голосування», – заявив народний депутат.
Михайло Папієв також зазначив, що законопроект №4128-д був поставлений на голосування за основу і в цілому, при цьому не були враховані заперечення, зауваження і пропозиції народних депутатів групи ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ.
«Це теж суттєве порушення Регламенту ВР, оскільки головуючий не дав мені скористатися конституційною нормою законодавчої ініціативи народного депутата України, що порушує мої права і права моїх виборців», – зазначив парламентар.
Він також нагадав голові Верховної Ради про те, що ВР вважається повноважною за присутності не менше половини конституційного складу, тобто 226 народних депутатів.
«Я порахував, зараз у залі є 57 народних депутатів. Я закликаю голову ВР дотримуватися Регламенту і просив би народних депутатів також впливати на спікера. Ми повинні свідомо ставитися до тих обіцянок, які давали своїм виборцям», – сказав Михайло Папієв.
Опозиційний політик також повідомив, про засідання Комітету ВР з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради, яке відбулося 18 січня о 12:00.
«На розгляді Комітету було три постанови: постанова №4128-Д, постанова №4128-Д-П1 і постанова №4127-Д-П2. Зараз вони на розгляді Верховної Ради. Але я доводжу до відома голови, що о 12:05 у Верховній Раді було зареєстровано четверту постанову №4128-Д-П3, яку Комітет не розглядав, що підтвердять члени Комітету, присутні тут. Тому навіть якщо зараз будуть проголосовані і не підтримані три постанови, ця постанова голосуватися сьогодні не може і, відповідно, голова ВР, згідно з Регламентом, підписувати цей закон не буде мати права. Якщо закон буде підписаний, ми змушені будемо звертатися до Генеральної прокуратури України», – резюмував Михайло Папієв.