Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Михайло Папієв, спілкуючись з журналістами з нагоди Міжнародного дня допомоги бідним.

Він зазначив, що згідно з даними Світового банку, за останні 5 років кількість критично бідних українців зросла з 15 до 25%.

«На сьогодні фактично рівень бідності за абсолютними критеріями зачіпає до 40% всього населення. Люди стали менше їсти, купувати новий одяг, споживчий кошик українця давно став предметом жартів та анекдотів. Згідно з розрахунками цієї влади кожній здоровій працюючій людині належить, наприклад, 20 грамів свіжої або свіжомороженої риби в день, або 1 костюм на 5 років. Однак споживання навіть цього мізерного та визнаного недійсним в судовому порядку набору товарів і послуг нинішня влада може гарантувати тільки наполовину», – сказав Михайло Папієв.

Депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ вже давно зареєстрували законопроект №2238-1, яким пропонується збільшити прожитковий мінімум.

Не додає оптимізму й те, що влада виплачує тільки половину від фактичного прожиткового мінімуму – 1 853 грн. замість 3 771 грн. «В зоні найбільшого ризику – сім’ї з 2-ма і більше дітьми та пенсіонери, бюджетні виплати яким значно знецінилися на тлі двозначної інфляції. При цьому люди відмінно пам’ятають, що ще в кінці 2013 року прожитковий мінімум становив 99% фактичного. При цьому комунальні тарифи зросли в 5-10 разів, середня зарплата – в 2,65 рази, середня пенсія – всього на 69%, а ряд виплат, наприклад, при народженні дитини, залишаються незмінними з 2014 року. В результаті, майже кожна друга сім’я змушена була звернутися за субсидією», – зазначив народний депутат.

Бідність, за словами Михайла Папієва, поширена не тільки серед соціально вразливих категорій громадян, а й серед працюючих. «Розмір мінімальної зарплати покриває тільки 88% фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Як результат, працездатні українці масово виїжджають на заробітки за кордон», – підкреслив він.

«В уряду немає реальної стратегії боротьби з бідністю. Формально вона прийнята, однак виконується тільки на папері. За нинішніх низьких темпів економічного зростання у країни немає шансів на швидке зростання доходів та подолання бідності, а непослідовні реформи в сфері освіти, що знижують його доступність і якість, будуть тільки консервувати високий рівень бідності в довгостроковій перспективі. Команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ послідовно виступає за захист соціальних прав громадян та відстоює підвищення соціальних стандартів. Після перемоги на виборах ми змінимо ставлення держави до людей – кожна людина почуватиметься захищеною. Ми повернемо людям нормальне життя і впевненість у завтрашньому дні», – підкреслив Михайло Папієв.

Останні записи