Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Михайло Папієв, коментуючи катастрофічне зростання боргів населення за житлово-комунальні послуги.

«З початком нового опалювального сезону борги населення за спожиті ЖК-послуги зростають катастрофічними темпами. У січні 2019 року заборгованість збільшилася ще на 7 млрд грн., досягнувши 62,6 млрд грн. Тільки за останні 3 місяці заборгованість зросла більш ніж на 55% (!) або на 22,7 млрд грн.», – навів шокуючі цифри Михайло Папієв.

За словами опозиційного політика, стрімке зростання заборгованості за спожиті ЖК-послуги – очікувана реакція населення на неадекватне зростання тарифів, урізання соціальних нормативів споживання і згортання системи ЖК – субсидій. При цьому доходи громадян не встигають за зростанням тарифів і цін.

«Середня зарплата за останні п’ять років збільшилася в 2,7 рази, середня пенсія – на 73,4%. Але при цьому тарифи з 2013 року зросли на 1180% або в 1, 8 разів. Багато соцвиплат і пільг були урізані нинішньою владою. А майже рік тому влада пішла на безпрецедентне посилення правил отримання субсидій, забравши їх у майже 3 млн сімей”, – підкреслив Михайло Папієв.

Він зазначив, що такий масштаб боргів створює вже не просто ризики для нормального функціонування галузі та забезпечення безперебійного постачання споживачів ЖК-послугами, а несе реальні загрози колапсу всієї системи житлово-комунального господарства.

Михайло Папієв нагадав, що опозиціонери зареєстрували законопроект №9527 щодо списання боргів за послуги ЖКГ, він дозволить хоч якось зняти борговий тягар з людей. А законопроект №9403 детально обґрунтовує реальну можливість зниження ціни на газ для всіх категорій споживачів.

Останні записи