На цьому наголосив голова Овруцької районної парторганізації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у Житомирській області Микола Левківський під час вручення ліквідаторам аварії на ЧАЕС подяк від народного депутата, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Юрія Павленка.

«З часів ще Радянського Союзу, а потім вже і незалежної України, для інфраструктури північних районів Житомирської області, які найбільше постраждали від аварії на ЧАЕС, було зроблено досить багато. По чорнобильській державній програмі будувалися школи та дитсадки, дороги, водогони, проводилася газифікація населених пунктів. Але найбільш значимим є прийняття у 1993 році Закону України про статус громадян і територій, що постраждали від аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Деякі пункти цього закону, що стосувалися прямої державної підтримки чорнобильців і їх сімей, були скасовані нинішньою владою у 2014 році. Від таких дій постраждало близько 2 млн осіб: ліквідатори, вдови загиблих, діти-чорнобильці», – зазначив Микола Левківський.

Уся територія Овруцького району Житомирської області, близько 60 тис. людей, зазнала радіоактивного забруднення – не має жодного «чистого» села. Тому скасування пільг для чорнобильців болюче вдарило по кожній тутешній сім’ї.

«У 2018 році, за поданням народних депутатів-оппозиціонерів та чорнобильських громадських організацій до Конституційного Суду, рішення про скасування пільг було визнане не конституційним. Водночас, діюча влада не виконує даного рішення прямої дії. Влада, яка відмовляється або не спроможна реалізовувати законодавство країни, має піти у відставку. Пільги та інші гарантії мають бути повернені чорнобильцям у повному обсязі, необхідно провести індексацію їх пенсій. Для нас, мешканців Овруцького району та всіх чорнобильців України, це вкрай важливо», – наголосив Микола Левківський.

У всіх районах та містах Житомирської області опозиціонери взяли участь у мітингах-реквіємах присвячених 33-ім роковинам Чорнобильської трагедії, виказали вдячність ліквідаторам, гарантували й надалі підтримувати чорнобильців.

Останні записи