Про це заявив народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Микола Скорик, коментуючи журналістам дані Держслужби статистики про зайнятість і безробіття населення за 9 місяців 2018 р.

«За оцінками МОП, більше 1,5 млн українців – безробітні. Всього за січень-вересень 2018 року рівень безробіття склав 8,6% серед населення 15-70 років, а серед населення працездатного віку – 9,0%. Незважаючи на деяке зниження показників безробіття в ІІІ кварталі, її поточний рівень все ще залишається високим і сигналізує про хронічні проблеми на ринку праці. Є недостатніми нинішні темпи скорочення безробіття і для того, щоб найближчим часом досягти показників докризового 2013 року», – заявив Микола Скорик.

Опозиційний політик зазначив, що в реальності потенційний рівень безробіття в Україні набагато вищий. Адже статистика МОП будується на даних опитування домогосподарств, недооцінюючи масштаби впливу зовнішньої трудової міграції на зайнятість і безробіття. «Ці цифри, як кажуть, від лукавого. Адже навіть за усередненими експертними оцінками, сьогодні на заробітках за кордоном на постійній основі може перебувати близько 3,5-5 млн українських громадян у віці 15-70 років – це 20-28% всього економічно активного населення. А разом з сезонними працівниками їх кількість може досягати 9 млн чоловік», – наголосив опозиціонер.

За словами Миколи Скорика, зайнятість все ще залишається висококонцентрованою, що також є проблемою. «У 15 з 25 регіонів України рівень безробіття був вищим, ніж в середньому по країні. Найвищі показники безробіття зафіксовані в постраждалих від війни Луганській та Донецькій областях. У той же час більше 37% зайнятого населення зосереджена в м. Київ, Дніпропетровській, Харківській, Львівській та Одеській областях. Подібна ситуація свідчить про необхідність розробки політики мобільності робочої сили та розвитку регіонів», – підкреслив він.

«В цілому ж високі цифри безробіття вказують на те, наскільки неефективною є соціальна політика уряду: не вирішуються проблеми регіональних диспропорцій, працевлаштування малоконкурентних груп населення, забезпечення гендерної рівності, дисбалансів на ринку праці. Відсутність нормальної роботи на тлі більш низьких, ніж в сусідніх країнах, заробітних плат змушує працездатних українців шукати кращого життя за кордоном. У свою чергу, низький рівень зайнятості та старіння робочої сили збільшує пенсійне навантаження і стимулює бідність серед усіх верств населення.

Після перемоги на виборах ми встановимо мир, переглянемо кабальні договори з МВФ, створимо умови для економічного і промислового розвитку країни, що забезпечить реальне, а не фіктивне зростання зарплат і пенсій, зупинить відтік трудових мігрантів за кордон. Відновлення торговельних зв’язків з РФ, країнами ближнього зарубіжжя дозволить нормально розвиватися приватному підприємництву, а ефективна кредитна і податкова політика сприятиме зростанню ВВП і, як наслідок, збільшенню добробуту громадян. І проблема з безробіттям в Україні буде нарешті вирішена», – резюмував Микола Скорик.

Останні записи