Для міста-героя Одеси 9 травня – особлива дата. День Перемоги тут відзначають всі, сім’ї в декількох поколіннях несуть квіти до меморіалів в пам’ять про визволителів міста і країни.

В урочистій церемонії покладання квітів до пам’ятника Невідомому матросу взяли участь народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик і команда одеських опозиціонерів, які разом з тисячею городян і представниками духовенства висловили безмежну вдячність ветеранам Великої Вітчизняної війни.

Микола Скорик привітав ветеранів і одеситів з Днем Перемоги. «Режим, що йде, намагався нахабно переписувати нашу історію, намагався знецінити подвиги героїв ВВВ, осквернити День Перемоги і змусити країну забути про ту війну. Це не могло не викликати хвилю обурення серед всіх поміркованих громадян. Ми довели, що для всіх нас 9 Травня завжди буде священним святом. Саме тому українці практично у всіх містах і населених пунктах країни вийшли вшанувати пам’ять загиблих. Я вітаю ветеранів, які сьогодні з нами. Вічна і світла пам’ять тим, хто не дожив до сьогоднішнього дня», – сказав він.

Завдяки опозиційному депутату Одеської облради Віктору Баранскому відбувся концерт, присвячений 74-й річниці Великої Перемоги, який пройшов на 411-й береговій батареї, під відкритим небом. Перед сценою зібралося понад 10 тисяч одеситів. Урочисті заходи розпочалися з покладання квітів біля пам’ятника прикордонникам 26-го загону.

«У кожній одеській родині є герої, які перемогли фашизм. Сьогодні на концерт до Дня Перемоги прийшли тисячі одеситів. Хтось дбайливо передає з вуст в уста історії, хтось зберігає ордена і нагороди, але найцінніший скарб – це пам’ять. Вона змушує людей підхоплювати пісні воєнних років, вона викликає сльози на очах і спонукає підходити до ветеранів, дякувати їм знову і знову», – зазначив Віктор Баранський.

Після концерту гостей чекала польова кухня, фотозони з реконструкторами, діти розважалися з аніматорами та пригощалися солодкою ватою.

Далі в Одеському академічному театрі музичної комедії імені Михайла Водяного завдяки сприянню депутата Одеської облради Віталія Саутьонкова відбувся концерт в пам’ять про Великих Героїв ВВВ.

«Чи дозволимо ми посварити нас один з одним? Чи дозволимо стерти з пам’яті той безцінний урок, який був отриманий ціною мільйонів загиблих і мільйонів ненароджених? Не дозволимо! З Днем Перемоги!» – підкреслив Віталій Саутьонков.

Останні записи