Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик, коментуючи журналістами у кулуарах Верховної Ради законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

«Ситуація навколо мовного питання – це ще більший розкол у суспільстві, свідоме намагання влади розділити наших громадян на україномовних і не україномовних. В українському паспорті є виключно громадянство, немає національності, як це було у радянському паспорті. До речі, якщо згадати радянські часи, то, мабуть, неможливо перелічити всі книжки, яке видавало українською мовою одне тільки видавництво «Веселка». Це були величезні тиражі», – сказав він.

За його словами, всі розмови про те, як знущалися над українською мовою раніше і як зараз влада її нібито захищає – це лише голослівний піар. «Яскравий приклад – ситуація з ювілеями Тараса Шевченка. Варто згадати, що було зроблено радянською владою до 150-річчя Шевченка і що було зроблено українською владою до його 200- або 205-річчя, яке ми нещодавно відзначили. Це яскраво демонструє, як нинішня влада ставиться до української мови та культури. Дуже легко з трибуни Верховної Ради намагатися мобілізувати «патріотичний» електорат такими заявами, а в реальності ставлення зовсім інше», – підкреслив Микола Скорик.

Політик зазначив, що в останні тижні перед президентськими виборами влада взялася за розгляд мовного законопроекту, хоча люди вимагають вирішення нагальних питань, зокрема зниження комунальних тарифів. «Команда Юрія Бойка подала два законопроекти: №9403 щодо встановлення граничної ціни на газ – 4900 грн за тисячу кубометрів та №9527 щодо списання заборгованості населення за комунальні послуги. Замість їх розгляду влада відволікає увагу мовним питанням, яке зараз абсолютно не на часі», – резюмував опозиціонер.

Останні записи