Для мене велика честь, як для одесита, привітати мешканців славетного міста-героя Одеси і всю Україну, з 75-річницею звільнення нашого міста від фашистських загарбників. Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик.

«10 квітня 1944 року війська Третього Українського фронту на чолі з маршалом Родіоном Малиновським, теж одеситом, визволили Одесу. 907 днів наше місто було в окупації, 85 тисяч людей загинули, 78 тисяч були насильницьким шляхом вивезені на примусові роботи до Німеччини. Для мене, як і для більшості громадян України, героями є ті люди, які 73 дні обороняли місто, боролися під час окупації в партизанських загонах, які визволяли Одесу. Це маршал Родіон Маліновський, віце-адмірал Гаврило Жуков і багато-багато інших невідомих солдат, пам’ять про яких ми сьогодні шануємо . Ми росли і вчилися любити Україну на прикладі цих людей», – сказав Микола Скорик.

Він також зазначив, що саме у 1945 році Україна стала однією із засновниць ООН. І сьогодні ця співпраця продовжується для забезпечення миру і поваги до прав та свобод людини, демократичних перетворень в Україні. Саме тому, для української влади справою честі має стати завершення розслідування трагедії 2 травня.

«Я маю на увазі трагедію 2 травня 2014 року, коли загинули майже півсотні людей. Діючий парламент може повернутись до питання створення тимчасової слідчої комісії, це дасть поштовх до реального розслідування. Винні в цій жахливій трагедії мають бути названі і покарані. Цього чекає вся Одеса, цього чекає Україна» , – резюмував Микола Скорик.

Ветерани, жителі міста та одеські депутати-опозиціонери 10 квітня поклали квіти до пам’ятника Невідомому матросу. Як підкреслив депутат облради Віктор Баранський – цей День об’єднує однодумців, всіх хто пам’ятає і шанує подвиг своїх дідів і прадідів.

«Вкотре це свято об’єднує однодумців. І як би не старалися в’ятровичі, фаріони та іже з ними – з кожним роком нас стає все більше! Тому що у одеситів – прекрасна історична пам’ять», – сказав Віктор Баранський.

Одеса вистояла, витримала… Довела, що будь-яке зло – тимчасове. Потрібно тільки вірити і боротися за свої ідеали.

Останні записи