П’ять років декларативного руху до Євросоюзу закінчилися – тепер настав час будувати Європу всередині України. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик напередодні Дня Європи, який відзначається в Україні 18 травня.

«В останні роки влада намагалася надати Дню Європи особливе ідеологічне звучання. Пафосних промов, гасел і урочистих клятв у вірності європейському курсу в ці травневі дні ставало особливо багато. Але за цими ритуальними деклараціями ховалася абсолютно інша реальність: війна, економічна криза і згортання демократії», – заявив Микола Скорик.

Він нагадав, що через війну, економічну блокаду Донбасу і відмову від ринків збуту в країнах Євразійського економічного співтовариства (ЄЕС) країна втратила майже чверть експорту товарів. Поставки українських товарів на зовнішні ринки скоротилися з 62,3 млрд дол. у 2013 році до 47,3 млрд дол. у 2018 році. Перекрити ці втрати нарощуванням поставок до ЄС так і не вдалося.

Також, за словами політика, замість припливу інвестицій Україна зіткнулася з втечею капіталів, в тому числі європейських. Інвестиції з країн ЄС в Україну на 1 січня 2014 р. становили 41 млрд доларів. Через п’ять років – 24,7 млрд доларів, тобто – скорочення на 40%.

«Влада, що йде, перетворила Україну на одну з найбідніших країн континенту. У порівнянні з 2013 роком середньорічна зарплата в доларах США знизилася на 20,2% і на кінець 2018 року склала 326 дол. проти 408 дол. у 2013 році. Це найнижчий показник в Європі, включаючи Молдову з 383 доларами і Білорусь з 470 доларами», – сказав він.

Микола Скорик зазначив, що в умовах економічної кризи і мізерних зарплат новою бідою української економіки стала масова трудова міграція. Щорічно в пошуках заробітку з України виїжджає від 6 до 9 мільйонів людей, а 3-4 мільйони українських громадян вже постійно працюють за кордоном.

«Говорячи про успіхи «безвізу», влада дуже спокійно «відпустила» цих людей, щоб зняти з себе турботу про забезпечення їх робочим місцем і виконання соціальних зобов’язань. Причому перекази трудових мігрантів, а це 14 млрд доларів за оцінками Світового банку, стала вважати чимось на кшталт «заробітчанської ренти», яка стабілізує валютний ринок і хоч якось підтримує життя мільйонів українських сімей», – додав він.

«Нам більше не потрібно стукати в закриті двері Євросоюзу. Потрібно побудувати Україну, яку захочуть бачити там. Не країну-жебрачку, а країну з економікою, що динамічно розвивається, країну з високими соціальними стандартами, по-справжньому демократичну мирну Україну», – резюмував опозиційний політик.

Останні записи