Україні потрібні не кредити, які розкрадає влада, а розумна економічна політика та інвестиції в розвиток. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик.

За його словами, нинішня влада в змозі тільки набирати борги і «пиляти» бюджетні гроші. Політик нагадав, що зовнішній держборг України становить уже понад 47 млрд доларів, в тому числі перед МВФ – близько 12 млрд доларів.

«Країна постійно живе в стані відкладеного дефолту, а влада перекладає весь тягар війни і кризи на плечі людей. Нам кажуть, що співпраця з МВФ відкриє дорогу інвестиціям. Але в Україну за цієї влади ніхто не хоче вкладати гроші. У порівнянні з 2010-2013 рр. обсяг прямих іноземних інвестицій скоротився в 3 рази – з 6 млрд доларів на рік в 2010-2013 до 2,3 млрд в 2014-2017 рр. Причому, за 10 місяців 2018 року в країну вдалося залучити лише 1,8 млрд доларів», – зазначив політик.

На думку Миколи Скорика, інвесторів лякає війна і корупція влади, відштовхує деградація національної економіки і зубожіння населення. «Навіть кредитори з МВФ все менше довіряють цій владі. Кредитна наркоманія влади обертається для українських громадян планомірним погіршенням їхнього рівня життя», – сказав він.

«За п’ять років в 10 разів зросли ціни на газ, майже в 5 разів комунальні тарифи, закриваються школи, ПТУ, звільняються вчителі, проведена антисоціальна пенсійна «реформа» і йде планомірне руйнування системи охорони здоров’я. При цьому в кожному бюджеті ростуть витрати на війну, утримання силовиків і чиновників. Багатіючи на війні і корупції, ці витрати нинішня влада скорочувати не збирається», – зазначив опозиційний політик.

Крім того, за словами Миколи Скорика, влада приховує від суспільства процес підготовки чергового «меморандуму». «До останньої хвилини ані народні депутати, ані громадяни не знають, як і наскільки влада збирається погіршити життя людей. І кожного разу клятви «не піднімати», «не скорочувати» використовуються тільки для того, щоб не допустити вибуху громадського обурення», – заявив парламентарій.

Микола Скорик запевнив, що після перемоги на виборах ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ проведе ретельну перевірку того, куди витрачалися гроші кредиторів.

«Ми з’ясуємо цільове призначення кожного долара і розкриємо «загадку», чому борги країни ростуть, люди бідніють, а влада і чиновники збагачуються. Ми змінимо порядок співпраці з МВФ. Кожна кредитна програма буде проходити широке обговорення серед експертів, народних депутатів. Буде відомо цільове призначення кожної гривні.

Ми змінимо пріоритети економічної політики. Україні потрібні не кредити, які розкрадає влада, а розумна економічна політика та інвестиції в розвиток. Для цього потрібно зупинити війну, підвищити рівень життя громадян і співпрацювати з бізнесом, а не збирати з нього корупційну ренту», – підкреслив народний депутат.

Так що, як зазначив Микола Скорик, в цілому Україна зустрічає Новий рік з боргом у 74,32 мільярда доларів. «З них сума зовнішнього державного боргу становить 47,21 млрд дол. і 9,56 млрд дол. – зовнішній гарантований державою борг (станом на листопад 2018 року). МВФ ми винні 6,47 мільярда доларів. Також ми винні гроші Європейському спільноті з атомної енергії, ЄБРР (0,2 мільярда доларів) та іншим світовим фінансовим установам», – навів цифри опозиційний політик.

Останні записи