Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик під час обговорення законопроекту №5309 про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій.

«Я хочу з цієї високої трибуни звернутися до цього залу, до всього депутатського корпусу Верховної Ради з проханням не підтримувати даний законопроект з двох причин. По-перше, цей законопроект є виключно частиною передвиборчої кампанії президента Порошенко «Віра. Армія. Мова» і більше нічим іншим. Крім того, він створює підґрунтя для початку серйозного громадянського конфлікту всередині України, тому що цей законопроект призведе до рейдерських захватів майна і землі канонічної Української православної церкви. Немає ніякої Російської православної церкви в Україні, є Українська православна церква з Блаженнішим митрополитом Онуфрієм на чолі. Все інше – це провокації та спекуляції навколо церковного питання», – заявив Микола Скорик.

Він наголосив, що церковні питання – це не компетенція Верховної Ради. «Я хочу нагадати шановним колегам, що у нас церква відділена від держави. І все те, що відбувається у нас навколо церковного питання, є брутальним порушенням Конституції, і це бачить весь світ. На сьогоднішній день жодна православна церква, крім Константинопольської, не підтримала ту церков, яку створив президент. Я хочу звернутися до вас, шановні колеги: давайте залишимо церкві жити своїм життям, а ми, миряни будемо жити світським життям, не порушуючи діюче українське законодавство, і не штовхаючи державу і людей до прірви громадянського конфлікту», – резюмував народний депутат.

За законопроект №5309 про зміни до закону про релігійні організації було проголосовано з серйозним порушенням Регламенту. Після цього у Верховній Раді сталася сутичка, до якої призвела провокація з боку народних депутатів від «Народного фронту».

Останні записи