Позбавлення субсидій, чергове підвищення комунальних тарифів ― на такі дії влади народ відповів масовими неплатежами, безпрецедентними в історії країни.

За даними Держстату, в листопаді 2018 року українцям було нараховано до сплати за послуги ЖКГ 14,2 млрд грн, а заплатили вони всього лише 6,6 млрд грн, тобто 46,6%.

Уже в жовтні загальний обсяг нарахованого до сплати за послуги ЖКГ збільшився в півтора рази, тобто влада, по суті, обікрала (інакше і не скажеш) тих, кого позбавила субсидій напередодні опалювального сезону. У листопаді зростання нарахованого набуло вже просто епохального характеру ― воно склало 115%! І це незважаючи на те, що житловий фонд опалювали менше половини місяця, у частині будинків в Україні взагалі не було опалення (достатньо згадати Смілу та інші українські міста, що замерзали), а нові тарифи на тепло ввели тільки з 1 січня 2019-го.

Станом на 1 грудня 2018 року сукупний борг населення за послуги ЖКГ склав рекордні 47,7 млрд грн, всього лише за один місяць він збільшився майже на 7,8 млрд грн. Вже більше половини населення країни не сплачує за послуги ЖКГ. І кількість неплатників явно буде рости. Українці, які бачать у рахунках за «комуналку» захмарні тарифи, що не мають нічого спільного зі здоровим глуздом, просто ігнорують платіжки.

Що міг би зробити в такій ситуації нормальний уряд? Безумовно, скасувати постанови про підвищення тарифів на газ для населення на 23,5% і про зростання комунальних тарифів з 1 січня 2019 року. Адже зрозуміло, що ситуацію потрібно рятувати, інакше люди взагалі перестануть платити. Але так зробив би (і зробить!) нормальний уряд, не цей…

 

Віктор Медведчук,

«Опозиційна платформа ― За життя»

Останні записи