Переговори представників партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ з прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і головою правління ПАТ «Газпром» Олексієм Міллером про прямі поставки газу з РФ до України і, як наслідок, істотне зниження ціни викликали істеричну паніку в «Нафтогазі».

НАК «Нафтогаз України» ‒ той самий «непрозорий монстр», який, як визнавав ще екс-прем’єр Яценюк у далекому 2014-му, «контролює величезні потоки готівки», ‒ сьогодні, після п’яти років єврореформ, продовжує грабувати український народ. Скажу більше, всі ці псевдореформи в енергетичному секторі й були потрібні владі для реалізації корупційних схем з поставками так званого європейського газу.

Реакція «Нафтогазу» після того, як було розкрито схему «Дюссельдорф+» і пролунала пропозиція «Газпрому» про зниження ціни на газ для українських споживачів, не змусила на себе чекати. Однак заява «Нафтогазу», яка, по суті, є типовою маніпуляцією, за фактом стала визнанням того, що єврореформатори продають українцям газ за астрономічно завищеними цінами.

Щоб попередити подальші маніпуляції та спекуляції, розставимо крапки над «і». Для діячів від «Нафтогазу», які заробляють мільйони на непрозорих тарифах, ще раз процитую пана Міллера: «За новим контрактом прямих поставок російського газу на український ринок ціна для кінцевого споживача на Україні буде десь на чверть нижче нинішнього рівня цін».

Коли керівник «Газпрому» Олексій Міллер говорить про зниження ціни газу на чверть, то йдеться про ту ціну, яка є на ринку сьогодні. І якщо, як заявляє «Нафтогаз», він купував газ у лютому або у березні за $226 за тисячу кубометрів (а збирається ‒ за $217), то йдеться про зниження від ціни ринку, яка існує сьогодні на міжнародних хабах. Тобто від тієї ціни, яка утворюється в залежності від вартості Brent.

Як відомо, ціна на газ формується в залежності від вартості нафти Brent. Якби «Нафтогаз» минулого року закуповував газ не через корупційну схему з європейськими операторами, а безпосередньо в РФ, згідно з чинним до 1 січня 2020 року контрактом, то коштував би він $240‒260 за тисячу кубометрів.

Для порівняння: у середньому за рік Україна закуповувала газ за ціною в $300 за тисячу кубометрів (в листопаді ‒ грудні 2018 року, наприклад, за $339, а у січні 2019-го ‒ за $318). Однак ділки від «Нафтогазу» під виглядом європейського газу продавали українцям газ російський, а за газові оборудки єврореформаторів розплачувалися пересічні громадяни. «Нафтогаз» став інструментом викачування грошей з народу: тарифи й астрономічні суми у платіжках за газ, гарячу воду і опалення дозволили «непрозорому монстру» отримувати надприбутки.

Тому сьогоднішні спекуляції «Нафтогазу» і зграї наближених до нього переслідують єдину мету: ввести людей в оману, щоб продовжити політику тарифного геноциду, політику грабежу і злодійства. Представники цього «непрозорого монстра» вдають, що не розуміють суті пропозицій, які прозвучали на переговорах у Москві, і звично крутять цифрами, як циган сонцем.

Переговори представників партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ про зниження ціни на газ на 25% для кінцевого споживача газу ‒ населення ‒ і є головною метою зустрічі в Москві. Ці переговори продемонстрували, чого можна домогтися, якщо вести переговори в інтересах людей, а не чиновників «Нафтогазу» і бізнесменів від влади, які заробляють на зубожінні мільйонів громадян. Ми не дозволимо «партії війни і злодійства» грабувати народ. Ми захистимо інтереси українських громадян.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи