Напередодні 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи представники чорнобильських організацій з усіх областей країни відвідали зону відчуження. Як і в попередні роки, поїздка відбулася за підтримки народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталії Королевської та Інституту соціального захисту громадян.

«Відлуння чорнобильського лиха навічно залишиться в пам’яті нашого народу. Це історія про хоробрість, героїзм і патріотизм людей, які, ані секунди не вагаючись, захистили свою Вітчизну і весь світ від наслідків страшного вибуху на ЧАЕС. На жаль, сьогодні ці відважні люди стали непотрібними своїй державі – ліквідаторів і чорнобильців позбавили більшості виплат та пільг. І ця пам’ятна дата – привід ще раз нагадати владі про необхідність відновити соціальну справедливість щодо цієї категорії громадян», – зазначила Наталія Королевська.

Ліквідатори та представники чорнобильських організацій відвідали Прип’ять і Чорнобиль, зустрілися з працівниками зони відчуження, а також взяли участь у богослужінні в Свято-Іллінському храмі. В пам’ять про загиблих героїв-ліквідаторів поклали квіти до меморіального комплексу «Зірка Полин».

«Ліквідаторам і людям, постраждалим в результаті аварії, в тому числі дітям, обмежили соціальні гарантії. Цими діями влада грубо порушила права понад 1,6 млн осіб на медичне забезпечення та соціальний захист. Ми віримо, що після зміни влади здоровий глузд візьме гору, а держава згадає про тих людей, які після трагедії чесно виконали свій обов’язок перед Вітчизною і всім світом, та забезпечить їм гідний соціальний захист», – сказав Геннадій Ширяєв, голова Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів “Чорнобиль-86”.

Останні записи