Про це заявила народний депутат Наталія Королевська, коментуючи проект закону №6350 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування».

«За офіційною статистикою, в Україні понад 71 тисяча дітей-сиріт, або тих, хто позбавлений батьківської опіки. І сьогодні люди, які всиновили дітей, отримують допомогу в розмірі 116 доларів, а не 258 – як в 2013 році. І, розглядаючи законопроект, спрямований на поліпшення становища в сфері сирітства, парламент знову намагається вирішити точкові питання, при цьому відмовляючись вирішувати проблему глобально – підвищити розмір соціальних виплат», – підкреслила опозиційний політик.

Нардеп зазначила, що профільний парламентський комітет одноголосно підтримав постанову №8384 «Про заходи щодо відновлення соціального захисту сімей з дітьми, забезпечення охорони материнства і дитинства та подолання демографічної кризи в Україні», ініційований матерями України. Ухвалення цієї постанови зобов’язує Кабмін розробити комплексну Програму підтримки материнства і дитинства, а також відновити виплати при народженні другої і наступної дитини, повернути пільги для соціально незахищених дітей і забезпечити захист дітям, постраждалим від бойових дій.

«Закликаю об’єднати зусилля, щоб задовольнити вимоги матерів України та забезпечити дітям і сім’ям з дітьми належну державну підтримку. Ми не дозволимо залишити дітей-сиріт та їх опікунів напризволяще і зробимо все, щоб їх захистити», – заявила Наталія Королевська.

Останні записи