Увечері в суботу, 27 квітня, Благодатний вогонь, який прибув спецрейсом з Єрусалима, був доставлений в Свято-Успенську Святогірську Лавру. Організацією доставки святині особисто займався народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Солод. Частинку священного полум’я з Єрусалиму народний депутат зустрів разом з численними представниками церков і віруючими.

«Для нашої родини це дійсно добра традиція, напередодні Великодня, принести Благодатний вогонь, який зійшов до нас в Єрусалимі, в Храмі Гробу Господнього, в Святогірську Лавру до початку пасхального богослужіння. Ми передали божественний світоч Владиці, наміснику Свято-Успенської Святогірської Лаври, митрополиту Арсенію. Після служби вогонь пошириться абсолютно в усі храми Слов’янського району, а найголовніше – люди принесуть його в свої будинки. Прибуття Благодатного вогню – це знак того, що всі люди повинні жити мирно і що наш Донбас буде відроджено, а ми зробимо для цього все можливе. Пасха – одне із найбільших свят для кожного християнина. Христос Воскрес!», – звернувся до мешканців сіл і селищ Слов’янського і Олександрівського районів народний депутат Юрій Солод.

«У цьому найсвятішому місці людям повертають надію і віру в завтрашній день! Коли п’ять років тому Донбас здригнувся від війни, Святогірська лавра прийняла понад 30 тисяч переселенців. Постраждалі від бойових дій мирні люди змогли знайти тут підтримку, тепло і домашній затишок. Багато хто продовжує жити в обителі і сьогодні. Величезна заслуга в цьому саме владики Арсенія, який теплотою свого серця зігрів десятки тисяч людей, які потребують турботи і підтримки. Це – приклад всім, як потрібно об’єднуватися, діяти і разом повертати території, людей і мир в нашу країну! І вони, як ніхто інший, мають велику потребу в турботі і підтримці», – зазначила ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир» Наталія Королевська.

Благодатний вогонь виноситься з Гробу Господнього на особливому богослужінні, яке здійснюється щорічно у Велику суботу, напередодні православного Великодня в храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі. Винос Святого Світла символізує вихід з Гробу Світла істинного, тобто воскреслого Ісуса Христа.

Останні записи