Про це заявила народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Наталія Королевська під час відвідування управління Пенсійного фонду в Харкові, в середу, 20 лютого.

«Сьогодні в країні склалася критична ситуація з виплатою і індексацією пенсій. Більше половини українських пенсіонерів отримують пенсії менше двох тисяч гривень, ще чверть – від двох до трьох тисяч. Як прожити на ці гроші, купуючи продукти, ліки, сплачуючи комуналку за захмарними тарифами – не розкаже жоден міністр. При цьому обіцяний автоматичний перерахунок з 1 березня буде стосуватися лише тих пенсіонерів, які і зараз отримують пенсії вище середнього. Люди, яким виплачують мінімальні суми, так і не отримають жодної надбавки. По суті, індексація пенсій з реальної необхідності перетворилася на передвиборчу технологію влади», – підкреслила опозиційний депутат.

За словами Наталії Королевської, сьогодні мінімальна пенсія в 50 доларів ставить більшість українських пенсіонерів за межу виживання. Щоб це виправити, потрібно прийняти комплекс термінових заходів щодо посилення соціального захисту громадян пенсійного віку та соціально вразливих категорій людей.

«Уряд звітує про підвищення пенсій з 1 березня на 17%, але до сих пір не прийнято жодного рішення про порядок цього перерахунку. На це рішення очікують і пенсіонери, і працівники управлінь Пенсійного фонду на місцях. Ми вимагаємо від уряду терміново підготувати всі необхідні рішення для перерахунку пенсій з 1 березня, підвищити прожитковий мінімум до 3800 гривень і перерахувати пенсії всім пенсіонерам, а в першу чергу – тим, хто отримує мінімальні пенсії, колишнім держслужбовцям і військовим пенсіонерам», – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи