Про це в ході екстреної наради з питання монетизації субсидій, ініційованої Соціальною радою України та Радою матерів України, заявила народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Наталія Королевська.

«Люди по всій країні стурбовані тими нововведеннями, які уряд називає монетизацією субсидій. Але насправді це – система квазігрошових розрахунків, коли замість реальної монетизації і нарахування людям «живих» грошей кошти будуть отримувати газзбути, теплоенерго, обленерго і водоканали. Але найбільший ризик цієї схеми – це обов’язковий щомісячний платіж за споживання комунальних послуг з урахуванням суми субсидій. За оцінками експертів, заборгованість держави по субсидіях становить 6 млрд гривень, але це були борги перед постачальниками. Тепер же платити вчасно за послуги люди будуть самостійно, а якщо не зможуть – їм нарахують пеню», – повідомила опозиційний політик.

Вона також підкреслила, що люди будуть змушені сидіти в холоді, щоб заощадити і отримати хоч якісь гроші в кінці року. Але з урахуванням різкого зменшення норм споживання заощадити буде просто неможливо. Зате у Кабміну з’явиться привід відзвітувати, що споживання комунальних послуг знижується, і зробити це підставою для подальшого урізання соціальних норм.

«Ще одна хитрість полягає в тому, що всім отримувачам субсидій для її монетизації доведеться заново пройти процедуру верифікації. Це дасть можливість уряду в черговий раз урізати кількість отримувачів субсидій. Ми вимагаємо негайно припинити цю вакханалію, переглянути тарифну політику і забезпечити субсидію усім, хто її потребує!» – заявила Наталія Королевська.

Останні записи