Про це заявила народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Наталія Королевська, коментуючи інформацію про те, що Кабмін запустив масштабну програму верифікації соціальних виплат і пенсій.

«Ми щодня боремося за те, щоб українські громадяни своєчасно і в повному обсязі отримували свої законні виплати – пенсії, субсидії, соціальну допомогу. Але уряд вигадує все нові схеми, як ці гроші у людей відібрати, – заморожує пенсії, відбирає виплати у переселенців, урізує субсидії… Верхом цинізму чинної влади стало запровадження системи верифікації державних виплат, внаслідок чого людей позбавлять не тільки соціальної допомоги, а й заслужених пенсій», – зазначила опозиційний політик.

Народний депутат нагадала, що на початку лютого у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №9511 «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», згідно з яким будуть перевіряти пільги, субсидії, стипендії та інші соціальні виплати, які виділяються за рахунок місцевих і державного бюджету або Пенсійного фонду. Схожий механізм уряд вже запроваджував у 2017-2018 рр. для переселенців. Жертвами таких дій тоді стали сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб.

«Тепер, якщо в документах знайдуть помилку або поставлять під сумнів статус особи або місце її проживання, у людей просто-напросто відберуть пенсію або соціальну виплату. Перевіряти будуть впродовж трьох років навіть після скасування виплат! Це не верифікація, а рейдерство в чистому вигляді. Ми вимагаємо негайно скасувати цей антиконституційний законопроект, надати людям субсидії, проіндексувати пенсії і списати заборгованість людей за послуги ЖКГ. Тільки так можна уникнути соціального і комунального колапсу в країні», – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи