Про це заявила народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Широко анонсована урядом монетизація – це черговий обман! Люди очікували, що отримають субсидію «на руки» або на рахунок. Але в уряді придумали іншу схему: суму субсидії нарахують на рахунок одержувача, а «Ощадбанк» буде самостійно розраховуватися з постачальниками комунальних послуг та інформувати одержувача про те, скільки залишилося доплатити за комуналку. По суті, люди, які отримують субсидію, в процес отримання грошей від держави залучені не будуть. Монетизувати будуть тільки зекономлені залишки. Але з урахуванням різкого зменшення норм споживання, заощадити буде неможливо», – зазначила опозиційний політик.

Народний депутат нагадала, що з 1 січня субсидія у грошовій формі надається тим, хто звернувся за її отриманням вперше. З травня субсидії в грошовій формі люди будуть отримувати тільки за неопалювальний сезон, а з жовтня – всі отримувачі субсидії. Більше того, в травні всім субсидіантам потрібно повторно подати пакет документів, що створить додаткові труднощі отримувачам субсидій і знову спровокує колапс в роботі установ соцзахисту.

«Але найбільший ризик полягає в тому, що згідно з постановою Кабміну, субсидіанти зобов’язані щомісячно сплачувати вартість спожитої комунальної послуги з урахуванням суми субсидії. Але, якщо брати до уваги часті затримки з виплатою субсидій державою, може скластися ситуація, коли люди повинні будуть самостійно оплатити повну суму за рахунками. Це ще раз підтверджує, що монетизація в тому вигляді, в якому вона пропонується владою, є фікцією. Ми вимагаємо від уряду припинити грабіжницьку тарифну політику, переглянути процедуру монетизації і забезпечити нарахування субсидій всім, хто цього потребує», – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи