Про це в ході екстреної наради з питань нарахування житлових субсидій та процедури їх монетизації заявила народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«На початку цього року уряд з травня планував розпочати монетизацію субсидій у безготівковій формі. Але потім псевдореформатори вирішили змінити систему монетизації, передбачивши виплату субсидій у готівковій формі вже з березня 2019 року. Цей «соціальний експеримент» – не більше, ніж банальний шантаж людей перед виборами. Після виборів, швидше за все, їм повідомлять, що «експеримент» не вдався, гроші витратили не за призначенням, тому готівкою видавати більше не будуть, так як в бюджеті за програмою монетизації передбачено грошей тільки на 2,5 місяці – якраз до моменту голосування у другому турі », – підкреслила народний депутат.

За її словами, афера з призначенням і виплатою субсидій триває вже не перший місяць.

«Спочатку влада скоротила кількість одержувачів субсидій в два рази – з майже 8 мільйонів в 2018 році до 4 мільйонів в 2019-м. Потім на догоду МВФ різко підвищили ціну на газ і тарифи, а соціальні норми – скоротили. Так уряд в черговий раз обдурила людей, пообіцявши допомогу на оплату комунальних послуг, а потім цинічно відібравши субсидії і підвищивши тарифи », – пояснила опозиційний депутат.

Парламентарій вважає, що зараз, напередодні виборів, влада вирішила просто видавати людям гроші на руки.

«До чого це призведе? До ще більшого зростання заборгованості населення за житлово-комунальні послуги, яка сьогодні становить 55,6 мільярдів гривень, і вже в найближчі місяці може збільшитися вдвічі! Ми вимагаємо припинити цей фарс, знизити тарифи, списати заборгованість за комунальні послуги і надати субсидії всім, хто в них потребує!» – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи