Про це заявила народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська на презентації книги американського дипломата і політика, першої жінки на посаді держсекретаря США Мадлен Олбрайт «Фашизм: попередження», яка відбулася в рамках Мюнхенської конференції з безпеки.

Ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир» і Kyiv Global Summit Наталія Королевська зазначила, що Мадлен Олбрайт з висоти свого досвіду висловила попередження всьому світові,у тому числі й Україні.

«Фашизм реальніший, ніж здається. Він процвітає завдяки економічному, соціальному і політичному хаосу, приходу до влади брехливих політиків і ослаблення опозиції. І ці попередження співзвучні з процесами, які відбуваються сьогодні в Україні: розкол суспільства, пропаганда агресії, тиск на незалежні ЗМІ, нездатність влади вести діалог. На тлі безперервних бойових дій на Сході ці ризики стають все більш реальними», – зазначила український парламентар.

Під час презентації свого бестселера Мадлен Олбрайт звернула увагу на той факт, що фашистські лідери часто чудово розуміються на тонкощах політики, уміло дискредитують політичних суперників і дуже часто приходять до влади абсолютно законним шляхом.

«І ймовірність приходу до влади таких політиків стрімко зростає в країнах, охоплених війною», – підкреслила американський дипломат.

На думку Наталії Королевської, фашизм можливий там, де розвиток економіки підміняється уявними реформами, а захист людей – їх поділом на «правильних» і «неправильних».

«Мудрі лідери в усьому світі шукають точки дотику і примирення, а лідери, які прагнуть зберегти владу будь-якою ціною, прикриваються національними інтересами. Ми не можемо допустити такого розвитку подій в Україні. Після проведення виборів нам доведеться об’єднати зусилля всіх небайдужих політиків і знайти компроміс щодо низки болючих питань – як досягти миру і зберегти єдність країни, відновити соціальну справедливість. І ми готові об’єднати зусилля для реалізації цих цілей!» – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи