Про це в ході екстреної наради щодо виконання рішення Конституційного суду про відновлення пільг і виплат чорнобильцям заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«За останні п’ять років чорнобильці – герої, які врятували країну від страшної техногенної катастрофи, були незаконно позбавлені більшості соціальних гарантій. Внаслідок прийняття у 2014 році злощасного закону №76 влада відібрала у майже 2 млн чорнобильців і дітей, які постраждали від аварії на ЧАЕС, від 3 до 17 видів пільг, а чорнобильців 4-ї категорії і зовсім позбавили будь-якої державної підтримки», – зазначила опозиційний політик.

Нагадаємо, у липні 2018 року за зверненням, ініційованим Наталією Королевською, Конституційний суд у повному обсязі відновив соціальні гарантії чорнобильцям першої, другої і третьої категорії, а також повернув право на отримання соціальних пільг чорнобильцями четвертої категорії. Але уряд так і не виконав це рішення.

За цю злочинну бездіяльність, за словами Наталії Королевської, чинний уряд має негайно понести відповідальність і в повному складі піти у відставку.

«Ми вимагаємо вжити термінових заходів і захистити людей, які постраждали від аварії на ЧАЕС. Перше: зобов’язати уряд негайно виконати рішення Конституційного суду і повернути чорнобильцям їх законні соціальні гарантії. Друге: внести зміни до держбюджету і профінансувати посилення соціального захисту дорослих і дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. І третє: внести зміни до бюджету Пенсійного фонду та провести перерахунок пенсій ліквідаторам та постраждалим від аварії. Ми внесли на розгляд парламенту відповідні законопроекти і будемо домагатися їх розгляду і прийняття», – резюмувала парламентар.

Останні записи