Про це в ході екстреної наради Комітету з питань соціальної політики заявила народний депутат України Наталія Королевська, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ.

«Протягом останніх чотирьох років в абсолютно антиконституційний спосіб уряд занижує розмір прожиткового мінімуму. Сума 1853 гривні, встановлена ​​Кабміном на 2019 рік, в два з половиною рази менша, ніж розрахунки експертів і профільних міністерств. Від прожиткового мінімуму залежать всі соціальні виплати – мінімальна пенсія, допомога багатодітним сім’ям, сиротам, одиноким матерям … І, стримуючи розмір прожиткового мінімуму, влада автоматично зменшує всі соціальні виплати в країні», – зазначила нардеп.

Опозиційний політик підкреслила, що в бюджеті на 2019 рік так і не були враховані поправки щодо збільшення мінімальної зарплати до 7000 гривень, мінімальної пенсії до 3070 гривень і прожиткового мінімуму до 3800 гривень, що дозволило б підвищити пенсії і всі соціальні виплати.

«Уряд повністю проігнорував наші вимоги відновити допомогу по догляду за дитиною, збільшити виплати переселенцям, знизити ціну на газ. А їхній мізерний прожитковий мінімум взагалі ставить на межу виживання мільйони українських громадян, які мають соціальний статус і отримують соціальні виплати. Ми вимагаємо внести зміни до бюджету і встановити прожитковий мінімум не нижче 3800 гривень. Це економічно обгрунтована цифра, і парламент зобов’язаний це рішення підтримати», – заявила Наталія Королевська.

Останні записи