Про це заявила народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Наталія Королевська в ході екстреної наради з питань пенсійного забезпечення громадян та впровадження накопичувального рівня пенсійної системи.

«Ситуація з пенсійним забезпеченням громадян перетворилася на масштабну аферу. Влада грабувала пенсіонерів протягом п’яти років, знизивши пенсії з 150-ти доларів в 2013-му році до 58-ми в 2019-м. А тепер, напередодні виборів, вони вирішили відкупитися, роздавши по 2400 гривень компенсації. Ця ганебна практика красти гроші у найбідніших і незахищених повинна бути негайно припинена», – зазначила опозиційний політик.

Також нардеп підкреслила, що пенсійна реформа, нав’язана урядом на догоду МВФ, не вирішує головної проблеми: низька народжуваність і масова еміграція призведуть до того, що незабаром пенсіонерів нікому буде годувати. А якщо терміново не вирішити питання з дефіцитом Пенсійного фонду, який сьогодні становить більш 167 мільярдів гривень, і замість ручного управління не провести структурні реформи, на пенсійну систему України і зовсім чекає колапс.

«Це ганьба для влади, коли пенсіонери змушені виживати на жебрацьку грошову допомогу, яку у нас в країні називають пенсією. Потрібно негайно розробити антикризовий план і знайти шляхи збалансування бюджету Пенсійного фонду. Чинний уряд не в змозі реанімувати Пенсійний фонд, тому потрібно створити міжнародну робочу групу і спільними зусиллями розробити дорожню карту реформування всієї пенсійної системи. Також ми вимагаємо припинити передвиборчі подачки, і замість одноразових виплат провести перерахунок всіх пенсій по прожитковому мінімуму не нижче 4300 гривень. Ми зареєстрували відповідні законопроекти, і будемо домагатися їх прийняття!»- резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи