Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська в ході екстреної наради з представниками Пенсійного фонду України з питань автоматичного перерахунку пенсій з 1 березня, а також перерахунку пенсій держслужбовцям і військовим пенсіонерам.

«Це нонсенс, коли уряд радісно звітує про підвищення пенсій з 1 березня на 17%, але досі не ухвалено жодного рішення про порядок цього перерахунку! Більше того, пенсії планують перерахувати тільки окремій частині пенсіонерів, а ті громадяни, які отримують мінімальні виплати і перебувають за межею бідності, так і не отримають підвищених пенсій. Це не реформа, а набір бездарних рішень, коли під виглядом удаваного поліпшення влада повністю знищує систему пенсійного забезпечення громадян», – зазначила народний депутат.

Також парламентар наголосила, що в результаті впровадження провальної пенсійної реформи більшість пенсіонерів недоотримують свої законні виплати – з 2008 року не проводився перерахунок пенсій для близько 80 тисяч пенсіонерів-держслужбовців, а майже 500 тисяч військових пенсіонерів, які кілька років домагалися перерахунку виплат, тепер отримують пенсію у розстрочку, що повністю суперечить законодавству України.

«Ми вимагаємо від уряду терміново підготувати всі необхідні рішення для перерахунку пенсій з 1 березня, підвищити прожитковий мінімум до 3800 гривень і перерахувати пенсії всім категоріям пенсіонерів. Також ми наполягаємо на розробці і впровадженні другого, накопичувального рівня пенсійної реформи, а також проведенні справедливого перерахунку пенсій держслужбовцям і військовим пенсіонерам», – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи