Про це заявила народний депутат, ОППОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Наталія Королевська в ході екстреного засідання Соціальної ради України з питання виконання рішення Конституційного суду і відновлення соціальних пільг ветеранам Великої Вітчизняної війни.

«Урядом і коаліцією в Раді в 2014 році ветерани і люди, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, були позбавлені права на безкоштовний проїзд в транспорті, медичних, житлово-комунальних пільг. За нашою з ветеранами ініціативи і за підтримки народних депутатів ми звернулися до Конституційного суду з вимогою визнати рішення влади – неконституційним, в грудні 2018 року Конституційний суд задовольнив наші вимоги, визнавши дії парламенту і уряду неконституційними. Уряд не виконує рішення Конституційного суду, а влада цинічно самоусунулася від вирішення проблем літніх людей», – підкреслив Віктор Шмаков, голова Ради організаціі ветеранів України.

Учасники Соціальної ради вимагають від влади підвищити розмір прожиткового мінімуму і пенсій, виконати перерахунок пенсій військовим пенсіонерам і пенсіонерам держслужбовцям, знизити тарифи і скасувати медичну реформу. Відповідну Резолюцію передали Президенту, прем’єр-міністру і спікеру Верховної Ради України.
Також представники ветеранських організацій в кулуарах парламента зібрали підписи під законопроектом, який передбачає внесення змін до державного бюджету на 2019 рік. Зокрема, документом передбачено виділення державної субвенції місцевим бюджетам на фінансування пільг і гарантій, які були відновлені рішенням Конституційного суду в грудні минулого року.

«Це нонсенс, коли держава відмовляється від передбачених Конституцією країни зобов’язань щодо соціального захисту громадян. На жаль, за останні п’ять років від цієї бездарної політики влади постраждали сотні тисяч ветеранів, дітей війни, пенсіонерів, чорнобильців … Ми вимагаємо негайно відновити всі скасовані пільги і соціальні гарантії, передбачити необхідне фінансування в бюджеті і забезпечити людям гідний рівень соціального захисту!»- заявила Наталія Королевська.

Останні записи