На 49-му Всесвітньому економічному форумі, який в ці дні проходить в Давосі, обговорюються питання побудови світового порядку в політичних реаліях ХХІ століття, включаючи зростаючу нерівність, популізм і автоматизацію. У форумі взяла участь народний депутат України, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир» Наталія Королевська.

«На Всесвітньому економічному форумі, окрім глобалізації та глобальних викликів, активно обговорюють і питання нерівності, ролі і впливу жінок в політиці. Ця тема є особливо актуальною для України, адже питання розширення прав жінок та їх присутності у владі в нашій країні досі відкрите. Серед міністрів в Україні тільки 12% жінок, серед парламентаріїв – близько 13%. А у всесвітньому «Індексі гендерного розриву-2018», так званому «індексі Рейк’явіка», наша країна займає лише 65 місце, що є свідченням величезного розриву в політиці і сфері державного управління», – зазначила народний депутат.

В ході зустрічей з жінками-лідерами на полях форуму Наталія Королевська обговорила світовий досвід розширення прав жінок та їх участі в миротворчих процесах. Зокрема, наочним прикладом для нашої країни може послужити досвід Ісландії, Норвегії та інших країн, які досягли найбільшого прогресу в цьому питанні. Саме високе представництво жінок на найвищому політичному рівні дозволило цим країнам добитися істотних поліпшень в соціально-економічній сфері.

«Століття тому українки вибороли для себе право голосу на виборах, і сьогодні перед жінками України стоїть новий виклик – добитися закріплення на законодавчому рівні квот – як мінімум 40% присутності жінок у всіх органах влади на всіх рівнях. Для цього в кінці січня ми домовилися провести міжнародний телеміст з учасницями з різних країн світу і жінками з усіх регіонів нашої країни. Ми обміняємося думками і виробимо найкращу модель для підтримки жінок в Україні, в тому числі – і на законодавчому рівні. Я впевнена – якщо ми зможемо домогтися розширення представництва жінок на всіх рівнях, це неминуче поліпшить соціально-економічну ситуацію і сприятиме поверненню України до миру дипломатичним шляхом», – підкреслила Наталія Королевська.

Останні записи