Про це заявила народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська в ефірі телеканалу NewsOne.

«Сьогодні влада звітує, що завдяки масовим перевіркам отримувачів субсидій вдалося заощадити 6 мільярдів гривень бюджетних коштів. Але насправді ці кошти зовсім не заощаджені, а несправедливо відібрані у населення. Наслідком такої бездарної політики стало те, що борги за житлово-комунальні послуги вже перевищують 60 мільярдів гривень — у людей просто грошей немає, щоб оплачувати комунальні послуги. Неадекватні тарифи і драконівські правила нарахування субсидій призводять до тотального колапсу у комунальній і соціальній сферах!» – підкреслила опозиційний політик.

Вона також зазначила, що для наступного опалювального сезону необхідно розробити план, згідно з яким отримання субсидій стане максимально спрощеною і доступною всім громадянам процедурою.

«Надсилати непідйомні платіжки і нараховувати заднім числом штрафи людям з копійчаними пенсіями і зарплатами – це злочин! Адже з навіть урахуванням розрекламованої владою монетизації люди змушені доплачувати гроші зі своїх кишень, бо середня сума монетизованої субсидії по країні – 1600 гривень, а середня платіжка за лютий – 2600 гривень. Ми наполягаємо на своїй позиції – субсидії повинні нараховуватися автоматично, без перевірок і додаткових вимог, тарифи повинні бути знижені, а рішення про підвищення ціни на газ з 1 травня – скасовано!» – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи